Hamilton: Pro kvalifikaci jsme skoro všechno změnili

Lewis Hamilton odstartuje do Velké ceny Ázerbájdžánu vozů formule 1 z první řady, když na nejrychlejšího muže kvalifikace Sebastiana Vettela ztratil 179 tisícin sekundy. Hned za ním bude na třetím místě stát druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas.
Hamilton: Pro kvalifikaci jsme skoro všechno změnili

Brit po kvalifikaci přiznal, že po včerejších trénincích, kdy se Mercedes trápil, tým na voze změnil "skoro všechno."

„Včera jsme se trápili, dnes jsme přišli a inženýři včera večer odvedli skvělou práci, když přišli na to, jak jsme na tom byli a jak bychom se mohli posunout vpřed,“ řekl Hamilton.

„Děkuji jim za jejich tvrdou práci. Dnes byl vůz mnohem lepší. Stále tu byly oblasti, kde jsme ztráceli, ale pracujeme na tom a být tak blízko Ferrari je rozhodně pozitivní.“

Když byl Autosportem dotázán, co tým změnil, Hamilton odpověděl: „Skoro všechno na voze. Provedli jsme hodně změn.

Sebastian dnes odvedl skvělou práci, gratuluji mu. Ferrari bylo z pohledu rychlosti v posledních závodech velmi dominantní, věděli jsme, že tu budou rychlí, což po celý víkend jsou. Také Red Bull vypadal dobře, nevím, co se jim stalo.

To, že jsme s Valtterim tak vysoko, je pro tým dobré, taková dobrá vzpruha, těšíme se na závod. Ferrari má tento víkend skvělý vůz. Já jsem ale rád za práci, kterou tým odvedl pro to, abychom se dostali z toho, kde jsme byli včera, tam, kde jsme dnes.“

Výsledek předčil Bottasova očekávání

Fin bude stát na startu na třetím místě, když na Vettela ztratil 339 tisícin sekundy. 

„Teď jsme tu s oběma vozy, startujeme velmi blízko,“ řekl Bottas. „Závod může být divoký, takže budeme bojovat. Konečný výsledek byl mnohem lepší, než jaký jsme mysleli, že by mohl být.

Cítím, že Ferrari na nás bylo možná stále až příliš rychlé, ale je to solidní výsledek a teď máme oba vozy v dobré pozici pro to, abychom bojovali o vítězství.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (7) Další článek: Vettel je za pole position rád, i když se mu Q3 nepovedla
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00