Hamilton: Pro kvalifikaci jsme skoro všechno změnili

Lewis Hamilton odstartuje do Velké ceny Ázerbájdžánu vozů formule 1 z první řady, když na nejrychlejšího muže kvalifikace Sebastiana Vettela ztratil 179 tisícin sekundy. Hned za ním bude na třetím místě stát druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas.
Hamilton: Pro kvalifikaci jsme skoro všechno změnili

Brit po kvalifikaci přiznal, že po včerejších trénincích, kdy se Mercedes trápil, tým na voze změnil "skoro všechno."

„Včera jsme se trápili, dnes jsme přišli a inženýři včera večer odvedli skvělou práci, když přišli na to, jak jsme na tom byli a jak bychom se mohli posunout vpřed,“ řekl Hamilton.

„Děkuji jim za jejich tvrdou práci. Dnes byl vůz mnohem lepší. Stále tu byly oblasti, kde jsme ztráceli, ale pracujeme na tom a být tak blízko Ferrari je rozhodně pozitivní.“

Když byl Autosportem dotázán, co tým změnil, Hamilton odpověděl: „Skoro všechno na voze. Provedli jsme hodně změn.

Sebastian dnes odvedl skvělou práci, gratuluji mu. Ferrari bylo z pohledu rychlosti v posledních závodech velmi dominantní, věděli jsme, že tu budou rychlí, což po celý víkend jsou. Také Red Bull vypadal dobře, nevím, co se jim stalo.

To, že jsme s Valtterim tak vysoko, je pro tým dobré, taková dobrá vzpruha, těšíme se na závod. Ferrari má tento víkend skvělý vůz. Já jsem ale rád za práci, kterou tým odvedl pro to, abychom se dostali z toho, kde jsme byli včera, tam, kde jsme dnes.“

Výsledek předčil Bottasova očekávání

Fin bude stát na startu na třetím místě, když na Vettela ztratil 339 tisícin sekundy. 

„Teď jsme tu s oběma vozy, startujeme velmi blízko,“ řekl Bottas. „Závod může být divoký, takže budeme bojovat. Konečný výsledek byl mnohem lepší, než jaký jsme mysleli, že by mohl být.

Cítím, že Ferrari na nás bylo možná stále až příliš rychlé, ale je to solidní výsledek a teď máme oba vozy v dobré pozici pro to, abychom bojovali o vítězství.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (7) Další článek: Vettel je za pole position rád, i když se mu Q3 nepovedla
18:02 | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz
17:06 | FIA se ještě podívá na nové zařízení pro chlazení airboxu, kterým Ferrari může zakrývat kameru. Zatím žádný problém FIA nenašla, ale prověří to. Podle Whitinga to není priorita.
13:45 | GP Singapuru sledovalo na RTL více než 4,5 milionů diváků. To je o 600 tisíc více než vloni.
8:33 | Podle některých spekulací by mohla Honda nasadit vylepšení své pohonné jednotky už v Rusku.