Hamilton přiznává, že měl problém s Ferrari v kvalifikaci soupeřit

Posledním kvalifikačním pokusem se Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu podařilo připravit Ferrari o kompletní první řadu na roštu Velké ceny Singapuru vozů formule 1. Na nejrychlejšího Charlese Leclerca sice nestačil, čas čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela však překonat dokázal.
Hamilton přiznává, že měl problém s Ferrari v kvalifikaci soupeřit

Brit přesto po kvalifikaci přiznal, že pro něj bylo obtížné s jezdci Ferrari bojovat.

„Věděl jsem, že Ferrari nebylo na jiných okruzích s vysokým přítlakem, jako třeba v Budapešti, tak silné. Pak tady nasadili vylepšení a zdá se, že funguje. Samozřejmě jsme od nich takovou výkonnost nečekali, ale odvedli skvělou práci. Jsem vděčný, že jsem je dokázal rozdělit, dnes nám ale rozhodně chyběla rychlost,“ řekl Hamilton.

Hamilton zajel nejrychlejší čas ve druhém pátečním tréninku. V sobotu však podle něj udělal Mercedes v porovnání se soupeři krok zpět.

„Dnešní den nebyl skvělý. Včerejšek pro mě byl mnohem lepší, dnešek byl obtížnější. Cítil jsem, že jsme dnes ztratili výkonnost, nebo se všichni ostatní zlepšili. První kolo v Q3 bylo špatné, neměl jsem dobrý pocit, ztráceli jsme sekundu. V posledním pokusu jsem ale stáhnul půl sekundy, stále jsem ale ztratil dvě desetiny v prvním sektoru, tam jsem o to přišel,“ uvědomuje si vedoucí muž průběžného pořadí.

Bottas si postěžoval na Hamiltonovo chování na trati

O 929 tisícin, než Leclerc byl pomalejší druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas. Fin odstartuje z pátého místa.

Fin také nebyl spokojen s jízdou svého týmového kolegy na konci kvalifikace, kdy jej Hamilton předjel krátce před tím, než oba začali své poslední pokusy.

Bottas vyjel z boxů jako první, na trati jej však Hamilton předjel.

„V prvním pokusu tam bylo spousta aut a po celý víkend jsme potřebovali pořádně zahřát pneumatiky. V Q1 a Q2 se nám to podařilo, ale následně ta kola ovlivnil provoz na trati,“ řekl Bottas.

„V posledním pokusu v Q3 to nebylo plánované. Zpomalil jsem, protože jsem měl před sebou red bull a snažil jsem se vytvořit si mezeru. Myslím, že Lewis nevěděl o tom voze přede mnou, myslel si, že jsem zpomalil jen tak. Pak mě předjel a já musel znovu zpomalit. Interně jsme si to vyříkali, aby se to v budoucnu už nestalo,“ dodal.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappena překvapila ztráta Red Bullu v singapurské kvalifikaci