Hamilton přiznal, že se o pole position připravil sám

Mercedes byl v kvalifikaci na Grand Prix Kanady 2013 velmi rychlý. Hamilton věří, že se o pole position připravil vlastní chybou, Rosberg zase viní nefunkční vysílačku.
Hamilton přiznal, že se o pole position připravil sám

Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady 2013 jen těsně přišel o pole position v podání Lewise Hamiltona. Pilot přiznává, že jeho tým měl rychlost na to, aby Sebastiana Vettela porazil, a že o vítězství v kvalifikaci se připravil sám vlastní chybou v posledním měřeném kole.

"Opravdu nevím, zajížděl jsem skutečně dobré kolo, zlepšoval jsem se o šest až sedm desetin, ale vzal jsem to moc ze široka," řekl Hamilton, který v kvalifikaci porazil svého týmového kolegu Nica Rosberga. "Rozhodně by to byla pole position, takže je to tak trošku smůla, jenomže takhle to prostě chodí," dodal Brit.

"Je fajn být v první řadě, to lehce zvyšuje naše šance. Zítra to ovšem bude těžký závod. Seb je rychlý, Ferrai je rychlé na dlouhé vzdálenosti, ale vše záleží na podmínkách. Hlavní samozřejmě je, abych já ze sebe vydal maximum. Miluju to tady. Je tady skvělé publikum, takže doufám, že jim připravíme dobrou show," uvedl Hamilton, který v Kanadě vyhrál už třikrát a navíc právě tady získal v roce 2007 své první vítězství ve formuli 1.

Britův týmový kolega Nico Rosberg zajel v kvalifikaci až čtvrtý nejrychlejší čas a postaví se tak do druhé řady spolu s Valtterim Bottasem.  "V podmínkách, jaké dnes odpoledne panovaly, jsme byli velice rychlí a já jsem tak trošku zklamaný, že jsem se nekvalifikoval o něco výš," posteskl si zklamaný Rosberg. "Komunikace s inženýry je v takových podmínkách, jaké jsme dnes odpoledne měli, klíčová. Bohužel však moje vysílačka přestala fungovat. Největší problém byl, že jsem netušil, že mám ještě jedno kolo na to, abych si vylepšil čas," vysvětlil německý jezdec. Ze své startovní pozice se ale rozhodně nehroutí a fanouškům slibuje, že v nedělním závodě ještě pořádně zabojuje. 

Další článek: Alonso by zítra potřeboval sucho, jinak žádná kouzla nebudou

Témata článku: , , ,