Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Současná pandemie koronaviru donutila velké množství lidí zůstat doma v karanténě. Šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton by chtěl, aby si lidé uvědomili, že život v karanténě se podobá životu zvířat v zajetí a vyzvat své fanoušky, aby přestali chodit do zoologických zahrad a do cirkusů.
Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Země po celém světě přijímají opatření k zabránění šíření nového koronaviru COVID-19, v České republice se například nesmí konat žádné společenské, kulturní a sportovní akce, je zavřena velká část obchodů a spousta lidí je v karanténě.

V izolaci je také Hamilton, který se před několika týdny zúčastnil akce, na které byl také herec Idris Elba, který byl následně pozitivně testován na nový koronavirus. Ve svém příspěvku na Instagramu Hamilton sdílel obrázek pandy v zoologické zahradě a své fanoušky vyzval, aby si uvědomili, jak se cítí zvířata v zajetí.

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

„Pokud jste zavření doma, možná můžete zkusit, čím si prochází každý den zvířata v zajetí, jejich životy se zastavily,“ napsal Hamilton.

„Prosím, v budoucnu nechoďte do žádné zoologické zahrady nebo do cirkusu, protože tím to penězi podporujete,“ dodal s hashtagy #nomorezoos (už žádné zoo) a #freedom (svoboda).

Hamilton je mimo závodní okruhy aktivní v ochraně přírody, snaží se poukazovat na životní podmínky zvířat. Před několika lety se stal také veganem.

Na začátku března v Austrálii navštívil centrum Wires Wildlife Rescue, aby pomohl zvýšit povědomí o následcích rozsáhlých požárů, které zasáhly Austrálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Richards: Kvůli této krizi se obávám o budoucnost dvou týmů

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.