Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Současná pandemie koronaviru donutila velké množství lidí zůstat doma v karanténě. Šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton by chtěl, aby si lidé uvědomili, že život v karanténě se podobá životu zvířat v zajetí a vyzvat své fanoušky, aby přestali chodit do zoologických zahrad a do cirkusů.
Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Země po celém světě přijímají opatření k zabránění šíření nového koronaviru COVID-19, v České republice se například nesmí konat žádné společenské, kulturní a sportovní akce, je zavřena velká část obchodů a spousta lidí je v karanténě.

V izolaci je také Hamilton, který se před několika týdny zúčastnil akce, na které byl také herec Idris Elba, který byl následně pozitivně testován na nový koronavirus. Ve svém příspěvku na Instagramu Hamilton sdílel obrázek pandy v zoologické zahradě a své fanoušky vyzval, aby si uvědomili, jak se cítí zvířata v zajetí.

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

„Pokud jste zavření doma, možná můžete zkusit, čím si prochází každý den zvířata v zajetí, jejich životy se zastavily,“ napsal Hamilton.

„Prosím, v budoucnu nechoďte do žádné zoologické zahrady nebo do cirkusu, protože tím to penězi podporujete,“ dodal s hashtagy #nomorezoos (už žádné zoo) a #freedom (svoboda).

Hamilton je mimo závodní okruhy aktivní v ochraně přírody, snaží se poukazovat na životní podmínky zvířat. Před několika lety se stal také veganem.

Na začátku března v Austrálii navštívil centrum Wires Wildlife Rescue, aby pomohl zvýšit povědomí o následcích rozsáhlých požárů, které zasáhly Austrálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Richards: Kvůli této krizi se obávám o budoucnost dvou týmů

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.