Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Současná pandemie koronaviru donutila velké množství lidí zůstat doma v karanténě. Šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton by chtěl, aby si lidé uvědomili, že život v karanténě se podobá životu zvířat v zajetí a vyzvat své fanoušky, aby přestali chodit do zoologických zahrad a do cirkusů.
Hamilton přirovnává karanténu k životu zvířat v zajetí

Země po celém světě přijímají opatření k zabránění šíření nového koronaviru COVID-19, v České republice se například nesmí konat žádné společenské, kulturní a sportovní akce, je zavřena velká část obchodů a spousta lidí je v karanténě.

V izolaci je také Hamilton, který se před několika týdny zúčastnil akce, na které byl také herec Idris Elba, který byl následně pozitivně testován na nový koronavirus. Ve svém příspěvku na Instagramu Hamilton sdílel obrázek pandy v zoologické zahradě a své fanoušky vyzval, aby si uvědomili, jak se cítí zvířata v zajetí.

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

„Pokud jste zavření doma, možná můžete zkusit, čím si prochází každý den zvířata v zajetí, jejich životy se zastavily,“ napsal Hamilton.

„Prosím, v budoucnu nechoďte do žádné zoologické zahrady nebo do cirkusu, protože tím to penězi podporujete,“ dodal s hashtagy #nomorezoos (už žádné zoo) a #freedom (svoboda).

Hamilton je mimo závodní okruhy aktivní v ochraně přírody, snaží se poukazovat na životní podmínky zvířat. Před několika lety se stal také veganem.

Na začátku března v Austrálii navštívil centrum Wires Wildlife Rescue, aby pomohl zvýšit povědomí o následcích rozsáhlých požárů, které zasáhly Austrálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Richards: Kvůli této krizi se obávám o budoucnost dvou týmů

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10