Hamilton při jednání o nové smlouvě musí zvážit svůj plán na „dalších pět až deset let“

Lewis Hamilton zatím nemá jasnou budoucnost s Mercedesem ve formuli 1. Šestinásobný mistr světa nespěchá s jednáním s týmem o nové smlouvě, při rozhodování však chce zohlednit i svůj plán na následujících pět až deset let.
Hamilton při jednání o nové smlouvě musí zvážit svůj plán na „dalších pět až deset let“

Současná smlouva Hamiltonovi vyprší na konci letošního roku, mluvilo se přitom o jeho možném přestupu do Ferrari v případě, že se s Mercedesem nedohodne na pokračování spolupráce.

Během prvních předsezónních testů Hamilton přiznal, že s vedením Daimleru již neformálně mluvil na předávání cen Laureus, kde si Brit převzal ocenění za vítězství v kategorii Sportovec roku. Jak sám přiznal, nyní se spolu s týmem soustředí na přípravy na nadcházející sezónu a o nové smlouvě s šéfem týmu Totem Wolffem nejedná.

Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

„Abych pravdu řekl, opravdu jsem o tom zatím příliš nepřemýšlel. Nespěchám s tím. Věřím, že náš cíl je stejný, v následujících měsících si spolu sedneme,“ řekl Hamilton.

„Vím, že Toto chce, právě teď se ale soustředíme na to, abychom byli připraveni na sezónu, chceme do ní vstoupit pravou nohou. V tuhle chvíli se tím ale netrápím.“

Hamilton zdůraznil, že jeho vztah s Mercedesem je založen na vzájemné důvěře. Brit je podle svých slov rád, že mu Mercedes dovoluje „být tím, kým chci“ a tým mu nediktuje, jakým způsobem má mluvit nebo se oblékat, což se podle něj často děje v ostatních týmech.

„Každý viděl moje výsledky v minulých několika letech. Stále proto dokazuji, že je to povzbuzující, v podstatě mi to pomáhá být více zapojen do týmu a pomáhá mi to být ještě lepším jezdcem, než jsem si myslel, že mohu být,“ říká.

„Snažím se zjistit, jaký je můj plán na dalších pět až deset let a jak rozhodnutí, která učiním nyní, ovlivní mou budoucnost. To mi dovoluje udělat určité věci, abych, až přestanu a pověsím helmu na hřebík, mohl pokračovat v dalších věcech. O tom budeme hlavně mluvit.“

Hamilton také prozradil, že o poslední smlouvě s Wolffem jednal „osm až deset hodin“.

„Zdá se, že nemáme žádné problémy. Sdílíme stejné hodnoty, naše cíle jsou stejné, máme k sobě obrovský respekt.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Závod WEC v Austinu vyhrál tým Rebellion Racing, v LMGTE – PRO slaví Aston Martin

19:47 | Za uplynulých 7 dní provedla F1 celkem 4 566 testů na COVID-19. Všechny negativní.
14:51 | Roman Staněk v kvalifikaci F3 na 18. místě. Pole position bere Frederik Vesti.
13:32 | Auto Motor und Sport spekuluje, že letos ještě uvidíme Portimao, Hockenheim a Imolu...
13:15 | Lando Norris musí na kobereček. Předjížděl v tréninku pod žlutými vlajkami.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10