Hamilton při jednání o nové smlouvě musí zvážit svůj plán na „dalších pět až deset let“

Lewis Hamilton zatím nemá jasnou budoucnost s Mercedesem ve formuli 1. Šestinásobný mistr světa nespěchá s jednáním s týmem o nové smlouvě, při rozhodování však chce zohlednit i svůj plán na následujících pět až deset let.
Hamilton při jednání o nové smlouvě musí zvážit svůj plán na „dalších pět až deset let“

Současná smlouva Hamiltonovi vyprší na konci letošního roku, mluvilo se přitom o jeho možném přestupu do Ferrari v případě, že se s Mercedesem nedohodne na pokračování spolupráce.

Během prvních předsezónních testů Hamilton přiznal, že s vedením Daimleru již neformálně mluvil na předávání cen Laureus, kde si Brit převzal ocenění za vítězství v kategorii Sportovec roku. Jak sám přiznal, nyní se spolu s týmem soustředí na přípravy na nadcházející sezónu a o nové smlouvě s šéfem týmu Totem Wolffem nejedná.

Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

„Abych pravdu řekl, opravdu jsem o tom zatím příliš nepřemýšlel. Nespěchám s tím. Věřím, že náš cíl je stejný, v následujících měsících si spolu sedneme,“ řekl Hamilton.

„Vím, že Toto chce, právě teď se ale soustředíme na to, abychom byli připraveni na sezónu, chceme do ní vstoupit pravou nohou. V tuhle chvíli se tím ale netrápím.“

Hamilton zdůraznil, že jeho vztah s Mercedesem je založen na vzájemné důvěře. Brit je podle svých slov rád, že mu Mercedes dovoluje „být tím, kým chci“ a tým mu nediktuje, jakým způsobem má mluvit nebo se oblékat, což se podle něj často děje v ostatních týmech.

„Každý viděl moje výsledky v minulých několika letech. Stále proto dokazuji, že je to povzbuzující, v podstatě mi to pomáhá být více zapojen do týmu a pomáhá mi to být ještě lepším jezdcem, než jsem si myslel, že mohu být,“ říká.

„Snažím se zjistit, jaký je můj plán na dalších pět až deset let a jak rozhodnutí, která učiním nyní, ovlivní mou budoucnost. To mi dovoluje udělat určité věci, abych, až přestanu a pověsím helmu na hřebík, mohl pokračovat v dalších věcech. O tom budeme hlavně mluvit.“

Hamilton také prozradil, že o poslední smlouvě s Wolffem jednal „osm až deset hodin“.

„Zdá se, že nemáme žádné problémy. Sdílíme stejné hodnoty, naše cíle jsou stejné, máme k sobě obrovský respekt.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Závod WEC v Austinu vyhrál tým Rebellion Racing, v LMGTE – PRO slaví Aston Martin

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00