Hamilton překonal rekord, Rosberg našel rytmus pozdě

Lewis Hamilton vítězstvím v texaském Austinu překonal Nigela Mansella v nejvyšším počtu triumfů pro britského závodníka. Nico Rosberg lituje, že se v závodě dostal do správného rytmu příliš pozdě.
Hamilton překonal rekord, Rosberg našel rytmus pozdě

Hamilton v Austinu zaznamenal páté vítězství v řadě za sebou, celkově v kariéře přitom již dvaatřicáté, čímž pokořil historický rekord mezi britskými piloty formule 1.

„Mám takové štěstí, že mám neuvěřitelný tým a neuvěřitelné auto a dnes jsem tu měl skvělého soupeře,“ řekl Hamilton v cíli.

„Cítím se tolik poctěn. Být na čele tabulky vítězství je docela jedinečné.“

Britové v F1

  1. L. Hamilton: 32. vítězství
  2. N. Mansell: 31. vítězství
  3. J. Clark: 25. vítězství

Celkově

  1. M. Schumacher: 91 vítězství
  2. A. Prost: 51 vítězství
  3. A. Senna: 41 vítězství
  4. S. Vettel: 39 vítězství
  5. F. Alonso: 32 vítězství
  6. L. Hamilton: 32 vítězství

Nico Rosberg sice zvládl start závodu, když udržel první pozici před dotírajícím Hamiltonem, nedokázal si však vyjet náskok a nakonec podlehl Britovu útoku.

„Velice jednoduše jsem ze začátku nenašel svůj rytmus, trvalo mi to dost dlouho,“ řekl Rosberg. „Při tom předjetí jsem věděl, že je šance, že to zkusí. Já se napůl bránil, Lewis odvedl dobrou práci a bylo to.“

„O pět nebo deset kol později jsem se začal cítit dobře, to už ale bylo bohužel příliš pozdě.“

Rosberg po závěrečné zastávce v boxech nejprve stahoval Hamiltonův náskok, nakonec se však nedostal dost blízko na útok.

„To bylo období, kdy jsem se začal cítit pohodlněji,“ prozradil. „Nikdy jsem se nevzdal, byl jsem celou dobu plně odhodlaný dostat Lewise pod tlak a pokusit se dostat blíž, dnes to ale nebylo možné.“

Přestože Hamilton navýšil svůj náskok na 24 bodů, zatímco do konce sezóny je i s dvojitými body z Abú Dhabí k mání už jen 75 bodů, Rosberg nehodlá měnit svůj přístup.

„Stejný přístup, plně odhodlaný, v plném útoku, pokusím se být na pole position a pak vyhrál na Interlagosu, to je celé," řekl. "Ještě je k mání dost bodů a stát se toho může hodně, jako vždycky.“

Další článek: Ricciardo na stupních vítězů, Vettel si splnil cíl

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10