Hamilton předpovídá Verstappenovu snadnou cestu za vítězstvím, sám chce napravit škody

Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska formule 1 obsadil na Red Bull Ringu čtvrté a páté místo. Lewis Hamilton bude startovat před svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem, na nejrychlejšího Maxe Verstappena z Red Bullu ale ztratili 294, respektive 329 tisícin sekundy.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Hamilton předpovídá Verstappenovu snadnou cestu za vítězstvím, sám chce napravit škody | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Hamilton nestačil Verstappenovu tempu na stejné trati už minulý víkend při Velké ceně Štýrska, kde dojel v závodě druhý. Dnes přitom Hamilton skončil v kvalifikaci ještě o pozici hůře než před týdnem.

Ačkoliv tentokrát porazil svého týmového kolegu, nestačil kromě Verstappena na Landa Norrise z McLarenu a druhého jezdce Red Bullu Sergia Péreze.

„Je to ještě větší výzva, než byla před týdnem. Stále nám chybí rychlost. Zkoušel jsem všechno, abych dostal z auta více rychlosti. V následujících závodech musíme najít rychlost,“ řekl Hamilton.

„Nevím, jestli sem McLaren přivezl vylepšení, ale dnes byli velmi rychlí, skvělá práce Landa. My se jen musíme snažit zlepšit. Z hlediska čisté závodní rychlosti není co řešit.

„Tihle kluci na nás mají tři desetiny, myslím, že tento víkend opět vylepšili svůj vůz. Řekl bych, že to pro Maxe bude snadná cesta za vítězstvím. My se musíme pokusit a uvidíme, zda se dostaneme alespoň před Péreze. A musíme se pokusit minimalizovat škody.“

Bottas čekal, že bude blíže Red Bullu

Z páté pozice vyrazí do závodu Valtteri Bottas. Fin očekával, že bude blíže Red Bullu.

„My jsme se od minulého víkendu trochu propadli, nebo ostatní získali více než my. Myslím, že nám chybí tak desetina nebo dvě na to, kde bychom měli být. Nevím, jestli je to kvůli směsi C5, nebo McLaren něco našel. Taková byla dnešní rychlost auta,“ řekl Bottas.

Další článek: Verstappen není s kvalifikací spokojen, ačkoliv získal třetí pole position v řadě

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00