Hamilton: Potřetí v Kanadě, potřetí na pole position

Lewis Hamilton si v kanadských kvalifikacích drží stoprocentní úspěšnost. Zatím tu startoval třikrát a pokaždé byl na pole position. Tou letošní navíc přerušil dlouhodobou dominanci Red Bullu.

„Byl to skvělý den, skvělý začátek víkendu, je to ohromné,“ radoval se Hamilton. „Vrací se mi tu spousta vzpomínek. Když mi řekli, že mám pole position, připomnělo mi to rok 2007, kdy jsem tu poprvé startoval první a pak poprvé vyhrál.“

Brit byl nejrychlejší už v dopoledním tréninku. V posledním kole si ale lehce poškodil auto, když se otřel o zeď. Mechanici museli monopost před kvalifikací opravit. „Jsem pyšný na svoje lidi. Jsou to profesionálové,“ pochválil je za to Hamilton.

Na rozdíl od Webbera a Vettela použil Hamilton ve finále měkčí pneumatiky. To by se mu v nedělním závodě nemuselo vyplatit. Měkčí směs rychleji odchází, zvlášť když má jezdec natankováno. Kanadské podnebí navíc letos nesedí vlastnostem pneumatik obecně. Hamilton ale doufá, že v závodě budou na trati lepší podmínky.

„Red Bull zajel nejrychlejší kola na tvrdších gumách, takže bude zajímavé na startu sledovat, jestli budou předjíždět. Tvrdší sada je rychlejší, ale v určitou chvíli budou muset přezout na měkčí. A pokud se v úvodních kolech zaseknou za Lewisem, bude to pro ně frustrující,“ komentoval situaci Jenson Button. Sám skončil pátý. „Není to přesně to, co jsem chtěl, ale rychleji už to prostě nešlo,“ řekl.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Jensona Buttona má svého vítěze

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00