Hamilton: Potřebuji půl roku, aby se moje práce u Mercedesu projevila

Lewis Hamilton odhaduje, že na formě Mercedesu bude jeho přítomnost vidět nejdříve za šest měsíců od jeho příchodu do Brackley.
Hamilton: Potřebuji půl roku, aby se moje práce u Mercedesu projevila

Pracovat s Mercedesem na novém voze může Hamilton až od 1. ledna, do té doby je stále formálně zaměstnancem McLarenu. I když se s ním už oficiálně rozloučil v pátek minulý týden.

"Můj čas u McLarenu byl fantastický," řekl v proslovu k zaměstnancům wokingské stáje. "Když jsem v roce 2007 přišel do formule 1, tak si teď uvědomuji, že jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu."

"Ron (Dennis) mi řekl: ´Nebuď překvapený, pokud budeš o půl sekundy pomalejší než Fernando (Alonso, tehdejší týmový kolega).´ A já jsem se jen usmíval, protože jsem věděl, že to tak nebude. Ale i tak to bylo ten rok z mnoha důvodů velmi těžké."

"Následující rok 2008 jsme v důsledku vaší tvrdé práce vyhráli šampionát. Moc děkuji. Byli jste brilantní a pořád jste. Tento tým má moji náklonnost, mám ho velmi rád. A proto jsem se u McLarenu vždy cítil doma. Možná se jednoho dne vrátím... Pokud mě přijmete."

Nejdřív ale Hamilton zkusí, co dokáže u Mercedesu. A vyhradil si na to několik let, než by případně zvažoval další změnu. Jeho pomoc by se měla projevit kolem poloviny příští sezóny. To už ale samozřejmě neřekl zaměstnancům McLarenu, ale televizi Sky Sports.

"Myslím, že lidé tam (u Mercedesu) mají velký potenciál, proto tam jdu. Nevidím to jako krátkodobou záležitost. Já osobně si do vozu nesednu dřív než v únoru, takže dopady mé přítomnosti se neprojeví dřív než o šest měsíců později."

"Rok 2014 musí být nejdůležitější, nebo ten, ve kterém budeme nejkonkurenceschopnější. Ale nevidím důvod, proč bych se nemohl pokusit o pár pódií. Pokud máme příští rok získat nějaká vítězství, musí to jít opravdu, opravdu dobře. Pak bychom se usmívali. Ale uvidíme."

Diskuze (58) Další článek: Odchodem k Sauberu si Hülkenberg pohorší, míní Force India
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30