Hamilton: Potřebuji půl roku, aby se moje práce u Mercedesu projevila

Lewis Hamilton odhaduje, že na formě Mercedesu bude jeho přítomnost vidět nejdříve za šest měsíců od jeho příchodu do Brackley.
Hamilton: Potřebuji půl roku, aby se moje práce u Mercedesu projevila

Pracovat s Mercedesem na novém voze může Hamilton až od 1. ledna, do té doby je stále formálně zaměstnancem McLarenu. I když se s ním už oficiálně rozloučil v pátek minulý týden.

"Můj čas u McLarenu byl fantastický," řekl v proslovu k zaměstnancům wokingské stáje. "Když jsem v roce 2007 přišel do formule 1, tak si teď uvědomuji, že jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu."

"Ron (Dennis) mi řekl: ´Nebuď překvapený, pokud budeš o půl sekundy pomalejší než Fernando (Alonso, tehdejší týmový kolega).´ A já jsem se jen usmíval, protože jsem věděl, že to tak nebude. Ale i tak to bylo ten rok z mnoha důvodů velmi těžké."

"Následující rok 2008 jsme v důsledku vaší tvrdé práce vyhráli šampionát. Moc děkuji. Byli jste brilantní a pořád jste. Tento tým má moji náklonnost, mám ho velmi rád. A proto jsem se u McLarenu vždy cítil doma. Možná se jednoho dne vrátím... Pokud mě přijmete."

Nejdřív ale Hamilton zkusí, co dokáže u Mercedesu. A vyhradil si na to několik let, než by případně zvažoval další změnu. Jeho pomoc by se měla projevit kolem poloviny příští sezóny. To už ale samozřejmě neřekl zaměstnancům McLarenu, ale televizi Sky Sports.

"Myslím, že lidé tam (u Mercedesu) mají velký potenciál, proto tam jdu. Nevidím to jako krátkodobou záležitost. Já osobně si do vozu nesednu dřív než v únoru, takže dopady mé přítomnosti se neprojeví dřív než o šest měsíců později."

"Rok 2014 musí být nejdůležitější, nebo ten, ve kterém budeme nejkonkurenceschopnější. Ale nevidím důvod, proč bych se nemohl pokusit o pár pódií. Pokud máme příští rok získat nějaká vítězství, musí to jít opravdu, opravdu dobře. Pak bychom se usmívali. Ale uvidíme."

Další článek: Odchodem k Sauberu si Hülkenberg pohorší, míní Force India

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen