Hamilton popírá, že by McLaren porozuměl problémům s vozem

Jinak by už vyhrával závody.
McLaren se letos trápí a před každým závodem čelí otázkám, jestli už přišel ten zlomový moment, kdy se vrátí do čela startovního pole. Po britské Grand Prix se objevily spekulace, že tým z Wokingu učinil průlomové zjištění v oblasti vývoje vozu, ale Lewis Hamilton to na Nürburgringu popřel.

"Ne, není tomu tak. Pokud bychom těm problémům rozuměli, vyřešili bychom je a vyhrávali bychom závody. Teď už bychom měli úpravy vozu a všechno. Ale myslím, že od pochopení problémů nejsme daleko. Počkejme si a uvidíme," uvedl Hamilton.

Britský jezdec dále prozradil, že podle dat ze simulací a aerodynamického tunelu by měl být letošní vůz dobrý. Ale není.

"Určitě nechci přebírat věci z tohoto vozu do toho příštího, ale musíme pochopit, co a kde se stalo špatně. Protože podle nich (inženýrů) měl být vůz dobrý," uvedl.

Vzhledem k zákazu testování může tým ověřovat své teoretické poznatky téměř jen během závodních víkendů, a proto si McLaren přivezl do Německa další nové díly. Aby maximálně využil dostupný čas na trati, dá každému z jezdců k testování jiný aerodynamický komplet. "Bude to záležet na tom, jestli tento víkend dostaneme všechny díly, které potřebujeme, jestli se sem nakonec opravdu dostanou," dodal Hamilton.

"Řekl bych, že se každým závodem učíme více a více. Jsme soustředěni na letošní rok a pochopení problémů vozu, abychom zjistili, jak ho můžeme vylepšit. Bylo by dobré, kdybychom měli testy, ale nemáme. Závodní víkendy pro nás představují naše třídenní testy a my se neustále učíme."
Další článek: Přehledný servis: Velká cena Německa

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.