Hamilton pojede v Německu svoji 100. Grand Prix formule 1

McLaren oslaví s Lewisem Hamiltonem v Hockenheimu menší jubileum a bude se snažit zmenšit ztrátu na soupeře, kterou měl v minulých závodech.
Hamilton pojede v Německu svoji 100. Grand Prix formule 1

Hamilton debutoval ve formuli 1 v roce 2007 a od té doby odjel 99 závodů, z nichž 18 vyhrál. "Zklamání z víkendu v Silverstonu jsem rychle překonal, den po závodě jsem běžel s olympijským ohněm a pak se rychle soustředil na Hockenheim. Je to neuvěřitelné, protože příští víkend pojedu svoji 100. Grand Prix," řekl. "Neuvěřitelné je to proto, že si stále pamatuji tu svoji první, jako kdyby byla včera. Takový vliv asi na vás má formule 1."

V německém závodě chce McLaren znovu nastoupit vzestupnou křivku. "Po Silverstonu se naše pozornost samozřejmě rychle otočila na Hockenheim, který spolu s Hungaroringem v Budapešti na konci měsíce uzavře první polovinu sezóny," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"V týmu vládne obrovské odhodlání zajistit, že si v létě udržíme naši agresivní vývojovou strategii. Jsme odhodláni zmenšit ztrátu na vedení v šampionátu, než začne letní přestávka."

To by se podle Jensona Buttona mohlo podařit. "Co se týče výkonnosti, je pořád těžké přesně říct, jak si stojíme vůči ostatním," řekl Hamiltonův týmový kolega. "Valencie a Silverstone pro nás určitě byly těžkými závody, ale nemyslím, že přesně odrážely naši rychlost. Letos potřebujete opravdu bezproblémové přípravy na závod, pokud máte maximálně využít potenciál vozu, a v ně budeme příští víkend v Hockenheimu doufat."

Další článek: Mercedes se soustředí na odstranění výkyvů ve výkonnosti