Hamilton pochybuje, že se Mercedes může jen čistou rychlosti dostat v Rakousku před Verstappena

Lewis Hamilton z Mercedesu potřetí za sebou odstartuje do závodu formule 1 z druhé pozice, když dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska nestačil na red bull Maxe Verstappena.
Hamilton pochybuje, že se Mercedes může jen čistou rychlosti dostat v Rakousku před Verstappena

Páteční tréninky na Red Bull Ringu patřily Verstappenovi, Hamilton byl nejrychlejší v sobotním dopoledním tréninku, kvalifikaci však znovu s náskokem téměř dvou desetin sekundy vyhrál pilot Red Bullu.

Hamilton v kvalifikaci obsadil až třetí místo, díky penalizaci svého týmového kolegy Valtteriho Bottase, který skončil druhý, se ale posune do první řady.

„Po celý víkend jsou velmi rychlí, takže jsme do toho dávali úplně všechno. Nebyla to nejlepší kvalifikace, ale po penalizaci jsme ve druhé řadě, takže budeme v zítřejším závodě bojovat,“ řekl Hamilton.

„Celý víkend na nás mají čtvrt sekundy náskok. Myslím, že v kvalifikaci se nám podařilo přiblížit, ale včera (v tréninku) byli v závodním režimu většinou o čtvrt sekundy před námi. Bude zajímavé sledovat, zda to zvládneme. Nemyslím si, že z pohledu čisté rychlosti máme na to je předjet. Mohl bych se ho ale držet.“

Bottas byl rychlejším jezdcem Mercedesu

Letos potřetí Valtteri Bottas v kvalifikaci porazil svého týmového kolegu Lewise Hamiltona, když oba jezdce Mercedesu dělilo 32 tisícin sekundy.

Fin ale na roštu klesne na páté místo kvůli penalizaci za smyk, který dostal v boxové uličce ve druhém pátečním tréninku.

„Podle mě je to celkem tvrdé. Nikdy bych nečekal, že z toho bude penalizace. Samozřejmě když ostatní týmy vidí příležitost stěžovat si, že je to nebezpečné a podobně, tak pak dostaneme penalizaci,“ řekl Bottas k trestu.

„Myslím, že to byla dobrá kvalifikace. Během víkendu jsem byl z pohledu nastavení trochu ztracený, pak jsem se ale dokázal vydat správným směrem. Úzce jsme také spolupracovali s Lewisem ve snaze nalézt optimální nastavení. V pátek jsem se totiž potýkal s rychlostí a byl jsem zmatený, jakým směrem se vydat.

„Týmovou prací jsme ale našli správný směr, já našel v autě důvěru a bylo to dobré. V posledním kole bych dvě desetiny rozhodně nenašel, Max a Red Bull dnes byli rychlejší. Bylo to dobré kolo a jsem s ním spokojen,“ dodal Fin.

Další článek: Pole position na Velkou cenu Štýrska získal Max Verstappen

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00