Hamilton po testu hlásí, že je připravený

Po Bottasovi se dnes za volant dva roky starého mercedesu posadil Lewis Hamilton.
Hamilton po testu hlásí, že je připravený

Tým i jezdci měli během testů roušky a dodržovala se přísná opatření. Není to ani tak z důvodu obav z nákazy, jako spíše kvůli splnění jednoho z cílů testu – procvičit si procedury, které budou při prvních závodech nutné.

„Když vyjedete z garáže poprvé, dostaví se vzrušení a nezáleží na tom, jak dlouho to děláte,“ řekl Hamilton na Instagramu. 

„Vždy to vypadá nově a svěže. Je to starší auto, ale stále to bylo fantastické. Dnes jsme prošli solidním programem. Valtteriho den byl suchý, můj den začal na mokré trati, ale v takovém počasí jsem vyrostl, takže jsem na to zvyklý.“

Po 217 dnech se fanoušci F1 dočkají dalšího závodu. Přestávky byly ale i delší

Po 217 dnech se fanoušci F1 dočkají dalšího závodu. Přestávky byly ale i delší

„Stále jsem byl schopen získat dobrý pocit z auta. Ani mi nepřišlo, že jsem byl dlouho pryč, což je to pozitivní. Pokaždé, když si uděláte velkou přestávku – myslím, že to bylo 103 dnů nebo tak nějak, tak se vždy ptáte, zda můžete stále řídit. Je dobrý pocit vědět, že samozřejmě mohu, jsem připraven, cítím se dobře.“

Další jezdci se připravují na motokárách. Racing Point chce příští týden provětrat letošní vůz. Pravidla mu to umožní, může totiž absolvovat až 20 kol v rámci tzv. filmovacího dne.

Foto: Mercedes

Další článek: Brawn je ohledně kalendáře optimista. Další termíny ale jen tak potvrzené nebudou

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10