Hamilton po odstoupení raději o titulu moc nepřemýšlí

Hlavně už v žádném závodě neodstupovat, říkal si po Monze Hamilton. V Singapuru ale o šance na body přišel po kolizi s Markem Webberem.
Hamilton po odstoupení raději o titulu moc nepřemýšlí

Už to vypadalo, že se před Webbera dostane. Vše ale dopadlo jinak a nejvíce na to doplatilo zadní kolo Hamiltonova vozu. To pro pilota McLarenu znamená čtyři závody před koncem nezanedbatelný handicap. Lídr šampionátu Webber nasbíral celkem 202 bodů, Hamilton 182. Ztráta to není tragická, ale také ne minimální. Hamilton se nechal slyšet, že se bude ve zbývajících závodech snažit nenechat se výsledkovými tabulkami vyvádět z míry.

"Zbývají nám čtyři závody. Na Marka ztrácím dvacet bodů. To je slušná ztráta, ale ne nepřekonatelná. Musím nechat hlavu skloněnou a snažit se podávat co nejlepší výkony. Nebudu teď přímo přemýšlet o titulu. Budu se snažit si každý závod užít a co se stane, stane se. Budu bojovat až do konce, jinak to ani neumím.

Pořád nevím přesně, co se to mezi mnou a Markem přihodilo. Viděl jsem, jak udělal chybu a zdržel se za jedním z pomalých vozů. Měl jsem tedy šanci se přes něj dostat. V nájezdu do sedmé zatáčky jsem před něho šel vnějškem. Dostal se do mrtvého úhlu, těsně za mnou. Myslel jsem, že už mám dostatečný náskok. Zabrzdil jsem, zatočil a snažil se nechat dostatek místa na vnitřku. Pak už si jen pamatuji, jak do mě ťuknul, praskla mi pneumatika a bylo po všem. Jak se ale říká, takové je závodění," řekl Hamilton.

Závod mohl dopadnout o něco lépe i pro Jensona Buttona. Ten je teď z kandidátů na titul v nejhorší pozici, na Webbera ztrácí pětadvacet bodů. Třicetiletý pilot je ovšem s výsledkem poměrně spokojen.

"Tohle je okruh, kde jsme počítali s tím, že soupeři budou silní a my budeme mít trochu problémy, takže do Japonska jedu spokojený. Pro Suzuku máme připravena velká vylepšení. Chtěli jsme to nasadit už tady, ale neučinili jsme tak, kvůli obavám o spolehlivost. Mé šance na titul se trochu zmenšily kvůli tomu, že Mark dojel přede mnou. Ztráta na první místo je ale stále pouze jedno vítězství. Stále se hraje o vše, jeden nepovedený závod vás může přijít draho," polemizoval Button.

Diskuze (157) Další článek: Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.
18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30