Hamilton: Pátek nám vyšel na 99 %

Úřadující vicemistr světa jasně dominoval oběma úvodním tréninkům na první závod nové sezony. Bottas chce být zítra lepší.
Hamilton: Pátek nám vyšel na 99 %

Lewis Hamilton (1./1.)

Dvaatřicetiletý pilot v pátek rozdával samé úsměvy. Není divu, vstup do nového ročníku mu zatím vychází náramně. V pátek za sebou nechal konkurenci o více než půl sekundy. Očekávalo se přitom, že minimálně Ferrari bude Mercedesu blíž.

„Jsem strašně rád, že jsem zpátky ve voze. Obzvlášť pak po takhle vydařeném prvním dni. Bylo to skoro perfektní, na 99 %. V Barceloně jsme měli pár problémů a nebyli jsme si úplně jistí, s jakou formou sem přijedeme,“ odmítá Hamilton možnost, že by Mercedes před sezonou ohledně své rychlosti blafoval.

„Je velmi povzbudivé, že jsme na trať vyrazili přesně o týden později a zjistili, že je vůz tam, kde by měl být. Mám z toho skvělý pocit. Kluci v týmu odvádí super práci. Zatím vypadáme dobře v kratších úsecích i v delších jízdách.“

Hamilton však hodlá zůstat na pozoru před týmem Ferrari, který by minimálně v Melbourne měl být jeho hlavním soupeřem:

„V prvním tréninku jsme věděli, že Ferrari nejelo na maximum. A samozřejmě, ve druhém tréninku najednou bylo rychlé. Uvidíme zítra, jak na tom opravdu jsou.“

Valtteri Bottas (2./3.)

Finský talent má za sebou první představení v barvách Mercedesu v rámci grand prix víkendu. Ztráta na Hamiltona byla poměrně velká, přes půl sekundy. Bottas věří, že potenciál ke zlepšení existuje.

„Bylo skvělé vrátit se po Barceloně zpátky do auta. Máme za sebou povedený den. Pořád musíme trochu zapracovat na vyvážení vozu, ale všechny naše jízdy jsme absolvovali bez větších potíží. Cítím, že je u mě osobně prostor pro zlepšení. Máme před sebou nabitý večer, při kterém budeme studovat všechna data. Začátek je to ale slušný. Jsou to pouze tréninky, teprve zítřek ukáže, jak na tom vlastně jsme,“ zůstává Bottas optimistou.

Bottas se také vyjádřil k rozhodnutí Pirelli vybrat pro Austrálii měkké směsi pneumatik, konkrétně ultraměkkou pro kvalifikaci a superměkkou s měkkou pro závod.

„Je to správná volba, na měkkých pneu se jelo příjemně. Všichni jeli na hraně, což se v průběhu dne několikrát potvrdilo. Trať je na začátku víkendu dost špinavá, ale postupně se to zlepší.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardo: Na pole position to nebude

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00