Hamilton odmítá, že by závod pro něho byl jednoduchý

Těší se na Suzuku, kde ještě nikdy nejel.

Lewis Hamilton z týmu McLaren s přehleden vyhrál dnešní Grand Prix Singapuru. Jeho největší pronásledovatelé v závodě, Nico Rosberg a Sebastian Vettel, své snažení přehnali a byli za to potrestáni penalizací průjezdu boxovou uličkou.

Komu se ale vítězství Hamiltona zdálo jednoduché, toho mistr světa z roku 2008 vyvádí z omylu:

"Byl to náročný závod, vůbec to nebylo jednoduché. Není tu místo na odpočinutí si, po celou dobu se musíte maximálně soustředit. Trať je fantastická a zdejší fanoušci skvělí. Když jsem sem přijel, doufal jsem, že získám dobrý výsledek, chtěl jsem napravit poslední závod.

Bylo to nesmírně obtížné. Myslím, že v tomhle můžu mluvit za všechny z nás. Podmínky na trati nám to vůbec neulehčovaly. Závod se pro mě vyvíjel dosti přímočaře. Dobře jsem odstartoval a podařilo se mi vybudovat dostatečný náskok. Věděl jsem, že do boxů zajedu později než kluci za mnou.

Byl jsem hodně pod tlakem. Protože jsem na trati zůstal déle, musel jsem si hlídat stav pneumatik. Dařilo se mi ale závod držet pod kontrolou. Se systémem KERS jsem neměl žádný problém, ale tým mi řekl, že tam je možná nějaká porucha. Několikrát jsme ho proto vypnuli a poté opět zapli. Nedělalo to ale žádné potíže.

V Suzuce jsem ještě nikdy nebyl, ale slyšel jsem, že po Monaku je to nejlepší okruh. Když jsem vyrůstal, sledoval jsem, jak se tam závodí a přál jsem si tam být taky. Moc se tam těším. Bude těžké se okruh naučit a okamžitě na něm jet rychle, ale doufáme, že se nám tam bude dařit podobně jako zde," řekl nadšený Hamilton.

Hamiltonův týmový kolega, Heikki Kovalainen, odjel nenápadný závod. Získal však alespoň dva body, které jsou důležité pro boj o Pohár konstruktérů s týmem Ferrari.

"Od startu do konce jsem neměl žádný problém, v autě jsem se cítil velmi pohodlně, ale nemohl jsem jet rychleji. Jel jsem tak rychle, jak to auto dovolovalo. Trochu se trápím s pneumatikami, vždy, když se snažím zrychlit, je vyvážení vozu rozhozené, což mi znemožňuje rychlejší projíždění zatáček. Snažím se auto nastavit tak, abych mohl dosahovat lepších výsledků.

Pro náš tým dnešek přinesl mnoho pozitiv. Výkon vozu je fantastický, Lewisovo vítězství to jen potvrzuje. Abych byl ale upřímný, víkend mi zkazila včerejší kvalifikace, kdy jsem měl opravdu smůlu," řekl Kovalainen.

 

Další článek: V Singapuru vyhrál Lewis Hamilton, pomohly mu penalizace Vettela a Rosberga