Hamilton odmítá, že by měl loni eminentní zájem vstoupit do Red Bullu

Bernie Ecclestone se nechal slyšet, že ho Hamilton oslovil s tím, aby se za něho přimluvil u týmu Dietricha Mateschitze. Pokročilejším fázím jednání zabránilo setrvání Marka Webbera.
Hamilton odmítá, že by měl loni eminentní zájem vstoupit do Red Bullu

Šéf formule 1 pro Daily Mail prozradil, že Lewis Hamilton při rozmýšlení své budoucnosti hodně stál o to, aby mu pomohl přestoupit ke stáji Red Bull. Případné vážnější námluvy ošem utnul samotný Dietrich Mateschitz, který by podle Ecclestona sice Hamiltona neodmítl, nicméně záleželo na tom, zda Mark Webber bude chtít prodloužit smlouvu. Australan skutečně podepsal nový kontrakt, a tak Ecclestone Hamiltonovi doporučil Mercedes. 

Lewis Hamilton byl mnohokrát dotázán, co říká na Ecclestonovy výroky. Není zřejmě velké překvapení, že je dementuje - ostatně sám před sezonou mnohokrát prohlašoval, že přestup k Mercedesu bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat. Tato vyjádření by rázem ve světle toho, že prioritou byl původně Red Bull, rázem mohla ztratit na váze:

"Vypadá to, že z nějakého důvodu mluví jenom o mně. Jsem z toho trochu nervózní, protože máme celkem dobrý vztah a o spoustě věcí s ním mluvím opravdu otevřeně. Vážně nevím, co bych měl o jeho komentářích říci. Řekl něco v tom smyslu, že jsem jednal s Red Bullem? Nakázal jsem jenom svým manažerům, aby jednali se všemi týmy a zjistili, kde jsou nejlepší možnosti. 

Nebylo to tak, že bych se klonil k jednomu týmu více než k ostatním. Nakonec jsem tady a mohu říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal," citoval Hamiltona Autosport. 

Alespoň prozatím si Hamilton jistě nemůže zoufat. Největší problémy, které ho dosud v Mercedesu potkaly, se ani tak netýkaly výkonnosti vozu, jako spíše týmové taktiky. Ve Velké ceně Austrálie dojel pátý, včera v Sepangu dokonce třetí. Na kontě tak má pětadvacet bodů, což stačí na průběžné čtvrté místo v šampionátu.

Další článek: Vettela čeká před Čínou další vysvětlování

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00