Hamilton očekává v Maďarsku těžký víkend pro Mercedes

Podmínky nenahrávají tomu, aby mohl Mercedes doufat v maďarské Grand Prix v dobrý výsledek. Řekl to Lewis Hamilton na čtvrteční tiskové konferenci.
Hamilton očekává v Maďarsku těžký víkend pro Mercedes

Během maďarského víkendu má být vedro, což Mercedesu letos nesvědčí při práci s obutím. A nové pneumatiky, které Pirelli přivezlo, si německý tým nemohl na rozdíl od soupeřů vyzkoušet, protože měl zákaz účastnit se testu v Silverstonu.

"Určitě to bude těžký víkend, podmínky nepomůžou, navíc jsme ještě nejeli na nových pneumatikách," konstatoval Hamilton. "Takže máme co dohánět, ale to umíme nejlépe."

"Musíme jen co nejtvrději pracovat, abychom porozuměli pneumatikám a dostali se do co nejlepší pozice. Ale očekávám, že to bude těžký víkend."

Mercedes ztrácel už v posledním závodě v Německu, když Pirelli zakázalo přehazovat zadní pneumatiky. Ty nové jsou symetrické, takže s nimi nic podobného dělat nelze, a zůstává tedy otázkou, jaké budou mít dopady na rozložení sil. Nejen proto si teď Hamilton žádné větší ambice nedělá.

"Nevidím se teď moc jako kandidát na titul, jsem v šampionátu čtvrtý a jako tým jsme druzí v konstruktérech. Ale na začátku sezóny mě všichni odepisovali a pak najednou změnili názor."

"Měli jsme pár opravdu dobrých výsledků díky tvrdé práci, kterou do toho vkládáme. Nevzdáváme se, musíme se dál snažit a doufáme, že v příštích závodech získáme nějaká vítězství, ale bude to těžké."

"Ale jsem opravdu spokojený s tím, jak to v této sezóně doposud šlo, hlavně ve srovnání s tím, jak na tom tým byl loni, je to obrovské zlepšení."

Další článek: Ze Sauberu neodcházím, ujišťuje Hülkenberg