Hamilton očekává v Maďarsku těžký víkend pro Mercedes

Podmínky nenahrávají tomu, aby mohl Mercedes doufat v maďarské Grand Prix v dobrý výsledek. Řekl to Lewis Hamilton na čtvrteční tiskové konferenci.
Hamilton očekává v Maďarsku těžký víkend pro Mercedes

Během maďarského víkendu má být vedro, což Mercedesu letos nesvědčí při práci s obutím. A nové pneumatiky, které Pirelli přivezlo, si německý tým nemohl na rozdíl od soupeřů vyzkoušet, protože měl zákaz účastnit se testu v Silverstonu.

"Určitě to bude těžký víkend, podmínky nepomůžou, navíc jsme ještě nejeli na nových pneumatikách," konstatoval Hamilton. "Takže máme co dohánět, ale to umíme nejlépe."

"Musíme jen co nejtvrději pracovat, abychom porozuměli pneumatikám a dostali se do co nejlepší pozice. Ale očekávám, že to bude těžký víkend."

Mercedes ztrácel už v posledním závodě v Německu, když Pirelli zakázalo přehazovat zadní pneumatiky. Ty nové jsou symetrické, takže s nimi nic podobného dělat nelze, a zůstává tedy otázkou, jaké budou mít dopady na rozložení sil. Nejen proto si teď Hamilton žádné větší ambice nedělá.

"Nevidím se teď moc jako kandidát na titul, jsem v šampionátu čtvrtý a jako tým jsme druzí v konstruktérech. Ale na začátku sezóny mě všichni odepisovali a pak najednou změnili názor."

"Měli jsme pár opravdu dobrých výsledků díky tvrdé práci, kterou do toho vkládáme. Nevzdáváme se, musíme se dál snažit a doufáme, že v příštích závodech získáme nějaká vítězství, ale bude to těžké."

"Ale jsem opravdu spokojený s tím, jak to v této sezóně doposud šlo, hlavně ve srovnání s tím, jak na tom tým byl loni, je to obrovské zlepšení."

Diskuze (46) Další článek: Ze Sauberu neodcházím, ujišťuje Hülkenberg
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10