Hamilton: O srážce s Grosjeanem se bavit nebudu!

Jenson Button si ve Velké ceně Belgie 2012 připsal na své konto další vítězství v barvách McLarenu. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton byl ihned po startu vyřazen kvůli chybě Romaina Grosjeana. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton: O srážce s Grosjeanem se bavit nebudu!

Do dnešního závodu startoval Hamilton ze sedmého místa a spolu se svým týmem doufal, že díky tomu, že si ponechal starou verzi zadního křídla, získá v průběhu GP Belgie výhodu oproti svým soupeřům. Bezprostředně po startu se mu ale veškeré naděje na umazání ztráty v šampionátu rozplynuly jako pára nad hrncem. Chyba Romaina Grosjeana ho totiž připravila o možnost získat pořádnou porci bodů. Francouz při jednom ze svých manévrů narazil do Brita, vystrčil ho na trávu a společně pak ještě vrazili do Alonsova ferrari a dvou sauberů. Po nehodě byl Hamilton velmi rozladěný, teď se k incidentu odmítá vyjadřovat.

"Nechci mluvit o té nehodě po startu," zněla jedna z mála slov na konto nehody. "Chci jen pogratulovat Jensonovi, odjel fantastický závod. Vypadalo to, že je to pro něj jako procházka růžovým sadem. Je skvělé vidět, že tým má rychlost, budu se muset snažit dostat ji ze svého auta v příštím závodě."

Přestože nehoda z úvodu závodu vypadala hrůzostrašně, Hamilton ji nepovažuje za vážnou. "Zažil jsem mnohem horší, než byla tahle," poznamenal hořce sedmadvacetiletý Brit.

McLaren může v Belgii slavit alespoň úspěch staršího ze svých pilotů. Jenson Button si totiž bez jediné chybičky dojel z pole position pro vítězství. "Pro tým je to skvělý víkend a pro mě samozřejmě také," sděloval radostně Button. "Je to dobrých pětadvacet bodů, navíc pokud vydržíme bojovat o vítězství jako teď, mám pořád malou naději, že můžu bojovat o šampionát."

"Jedu však do Monzy s tím, že na šampionát nepomýšlím. Jedeme tam s tím, abychom odvedli nejlepší práci, jakou můžeme, a domů přivezli tolik bodů, kolik jen bude možné." Největším překvapením pro Buttona zůstává, jak moc dominantní jeho vítězství bylo. Zaujalo ho také to, že mu skvěle vyšla riskantní strategie s jednou zastávkou v boxech.

Šéf týmu Martin Whitmarsh po závodě projevil obrovskou radost nad tím, že jeho jezdci vyhráli poslední dva závody. K Hamiltonově odstoupení uvedl jen to, že v ní byl dvojnásobný mistr světa opravdu nevinně. "Ta nehoda byla pro Lewise a všechny ostatní, jimž zničila závod, velikou smůlou. Takový je ale motorsport,V souboji novějších týmů v Belgii zvítězil Vitalij Petrov, závod nedokončil jen Narajn Kartykejan. Caterham si ale sype popel na hlavu, neboť oběma pilotům pokazil pitstop," řekl. 

Další článek: Stačil jediný incident v první zatáčce - a Vettel je zpět v přímém boji o titul

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00