Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

Lewis Hamilton v rozhovoru pro Nemzeti Sport mluvil o tom, jak si váží Fernanda Alonsa, kdo stojí za jeho příspěvky a fotografiemi na Twitteru a co si myslí o souboji uvnitř Mercedesu.
Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

Mistru světa z roku 2008 patří v polovině sezóny druhá pozice, když na svého týmového kolegu Nica Rosberga ztrácí 11 bodů. I přesto, že zatím tahá v tomto souboji za kratší konec, je v posledních závodech uvolněnější než předtím. Podle jeho slov na tom nemá zásluhu pouze vůz.

„Není to jen díky vozu. Pomáhá to, ale jsem zkrátka šťastný. Mám kolem sebe ty správné lidi a našel jsem ve svém životě správnou rovnováhu. Navíc můžu bojovat o titul mistra světa. Neustále se učím, stárnu, moje osobnost se vyvíjí a jsem zralejší,” řekl Hamilton.

Mercedes letos sezóně formule 1 dominuje, a pokud se nestane nic zásadního, tak se letošním mistrem světa stane buď Rosberg, nebo Hamilton. Souboj uvnitř týmu je proto samozřejmě intenzivnější než u ostatních stájí, což pochopitelně více zajímá i média.

Přepis rádiové komunikace z nepovedené týmové režie Mercedesu  

Přepis rádiové komunikace z nepovedené týmové režie Mercedesu  

„Musím si dvakrát rozmyslet, než něco řeknu, ale ne vždy to dělám. Někdy si pustím pusu na špacír a řeknu, co si myslím. A pak se můžete dostat do problémů... S Nicem neskrýváme, že chceme porazit toho druhého a uděláme pro to cokoliv. Je to naše práce.

Nico je teď silnější závodník, než byl v dobách motokár, ve formuli 1 je ale všechno jiné. V motokárách jsme neměli telemetrii, byl jste to jen vy a vůz, takže jezdec hrál větší roli. Ostatní nevěděli, kde se bere ten rozdíl. Teď máme data a je jasné, kde musí ten druhý zabrat. Můžete se z toho něco naučit a také z toho těžit.

Každý den tvrdě pracuji s inženýry. Někdy zůstanu na trati déle, někdy ji opouštím brzy. Záleží to na tom, kolik informací potřebuji, jaké změny hodlám na autě udělat a jestli jsem s nimi spokojen nebo ne. Každý má svou metodu práce.”

Hamilton si myslí, že mu zákaz FRIC pomůže

Hamilton si myslí, že mu zákaz FRIC pomůže

Hamilton má v soubojích s týmovým kolegou zkušenosti už ze své první sezóny ve F1, kdy měl za týmového kolegu Fernanda Alonsa. Brit si však netroufá Alonsa s Rosbergem srovnat.

„Těžko si už pamatuji, co se stalo v roce 2007, ovšem tyhle vzpomínky pak měly vliv na mou osobnost a zřejmě jsem díky těmto zkušenostem i lépe zvládal některé situace. Oba (Rosberg i Alonso) jsou odlišní. Fernando je nicméně největší přirozený talent, proti kterému jsem kdy závodil.”

Hamilton je velkým fanouškem sociálních sítí a po každém závodě přidá na svůj facebookový profil krátkou zprávu. „O tuhle část svého života se stará můj tým. Já pořizuji fotky a také píšu zprávy, ale nevkládám je tam.

Mám přitom stejnou svobodu ve vkládání příspěvku na Twitter jako v McLarenu. Nikdy jsem nebyl limitován v tom, co píšu nebo co dělám. Byl jsem to já, kdo se rozhodl tolik nepsat o svém soukromém životě, mé příspěvky jsou více o závodění. Problém je, že média dělají články z těchto příspěvků a lidé je komentují. To bylo důvodem, proč jsem toho psal méně o svém soukromém životě.”

Diskuze (146) Další článek: Räikkönen: Zbývá ještě hodně dlouhá cesta
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00