Hamilton: Nikdy bych si nedovolil neposlechnout Mercedes

Trojnásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton je přesvědčen o tom, že by si nikdy nedovolil neuposlechnout příkaz týmu Mercedes jen pro to, aby vyhrál závod.
Hamilton: Nikdy bych si nedovolil neposlechnout Mercedes

Velká cena Mexika 2015: Mercedes povolává krátce po výjezdu safety caru z bezpečnostních důvodů Hamiltona do boxů na výměnu pneumatik. Brit si tímto rozhodnutím není úplně jistý, jelikož věří, že by s pneumatikami vydržel až do cíle závodu.

Velká cena Brazílie 2015 o čtrnáct dní později: Hamilton navrhuje, aby tým změnil jeho strategii a pomohl mu tím dostat se před Nika Rosberga. Mercedes však tuto žádost zamítá.

V obou závodech skončil Hamilton druhý za Rosbergem. Na dotaz Autosportu, zda měl možnost rozhodnout se sám, Hamilton odpověděl: „Je otázkou, zda to je nebo není správné rozhodnutí pro tým, protože občas musíte ustoupit a uvědomit si, že to není jen o vás.“

„Je to o 1300 lidech a moje sobecké rozhodnutí může mít dopad na všechny z nich. Takže ne, nedělám rozhodnutí pro sebe. Chci si být jistý, že se rozhodnu správně jménem každého z týmu.“

Wolff hájí Hamiltona, který ignoroval příkazy týmu

Wolff hájí Hamiltona, který ignoroval příkazy týmu

„V Mexiku mi řekli, že mi pneumatiky nevydrží, jejich životnost ale byla 70 až 80 kol, takže by mi vydržely,“ dodal Brit.

„Až později jsem zjistil, že by pneumatiky vydržely, takže bych mohl zůstat na trati a odjet s pneumatikami celý závod, nebyl by to problém.“

„Tým to ale v té chvíli nevěděl a jejich rozhodnutí bylo z bezpečnostních důvodu zastavit na výměnu. Nevěděli, co by se s pneumatikami stalo, protože v minulosti docházelo k defektům. Ale alespoň jsem věděl, že jsem měl v mém srdci pravdu, pokud jde o rozhodnutí, o kterém jsem uvažoval.“

Šéf oddělení motorsportu u Mercedesu Toto Wolff po závodě v Brazílii řekl, že pokud tým dovolí jezdci učinit vlastní rozhodnutí, vždy prohraje.

„Když jste ve voze, nemáte širší obrázek o situaci, což je důvod, proč se musíte spolehnout na tyhle lidi,“ souhlasí Hamilton.

„Po většinu času je ale tým v nejlepší pozici, tu a tam na tom ale může být lépe pilot. Vy ale pracujete jako tým, není to jen o vás.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault oficiálně převzal tým Lotus

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.