Hamilton neztrácí naděje na vítězství v závodě

McLaren se v kvalifikaci před Red Bull neprobojoval, ale v závodě bude chtít rakouskou stáj porazit. Nahrává mu k tomu dobrá forma z posledních závodů i třetí místo na startu pro Hamiltona.
Hamilton neztrácí naděje na vítězství v závodě

Pilot Mclarenu Lewis Hamilton hýří po kvalifikaci optimismem a věří, že z třetího místa na startu je možno zítřejší závod vyhrát. První řadu obsadily oba red bully. Valencie je trať, kde se obtížně předjíždí, přesto britský jezdec, který za vítězem kvalifikace zaostal o čtyři desetiny sekundy, pomýšlí na zisk vítězné trofeje.

„Samozřejmě budeme zítra potřebovat trochu štěstí a dobrou strategii, můžeme očekávat i více zastávek v boxech než obvykle. Přijeli jsme sem v opravdu dobré formě, takže uděláme vše pro to, abychom se v závodě dostali před Red Bull. Zatím není nic ztraceno,“ prohlásil čtvrtý jezdec aktuálního pořadí šampionátu.

Hamilton se také krátce zmínil o svém posledním kvalifikačním kole: „Tlačil jsem tam na pilu trochu více. Je opravdu velmi těžké neudělat během kvalifikačního kola žádnou chybu. V zatáčce číslo jedna jsem prostě zablokoval kola a trochu tam ztratil. Nicméně si myslím, že naše závodní tempo se v posledních třech závodech pohybovalo na velmi dobré úrovni, takže bychom měli být rychlí i zítra.“

Jeho stájový kolega Jenson Button byl se ziskem šesté pozice na startu poměrně zklamán. „Vůz se choval v druhé části kvalifikace velmi dobře, takže nevím, co se v poslední části stalo. Byl jsem docela dost přetáčivý a chyběla mi přilnavost na zadní nápravě, zejména v prvních dvou sektorech. Ani trakce nebyla nejlepší, takže tohle jsem opravdu nečekal. Ráno bylo vše v pořádku, ale během dne se rapidně zvýšila teplota asfaltu, takže i to mohlo sehrát svou roli,“ postěžoval si Button. Nicméně dodal, že zítra očekává dobrý závod.

Šéf týmu Martin Whitmarsh vzhledem k slušné konkurenceschopnosti vozu MP4-26 v posledních třech závodech věří v úspěch i ve Velké ceně Evropy. „Nalézt tu nejlepší strategii bude opravdu velkou výzvou pro všechny, ale máme dobré auto a dva skvělé jezdce. Lewise a Jensona bychom samozřejmě rádi viděli výše, přesto to s útokem na vítězství v zítřejším závodě myslíme vážně,“ zakončil týmový boss.

Další článek: Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.
18:44 | Podle BBC měl koronavirus také otec Lance Strolla Lawrence. Už je ale v pořádku a negativní.
17:12 | Szafnauer uvedl, že tým na Nürburgringu konzultoval situaci s lékařem, podle kterého test na koronavirus nebyl nutný, protože příznaky tomu nenasvědčovaly. Pár hodin po příletu domů měl Stroll test pozitivní.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10