Hamilton neztrácí naděje na vítězství v závodě

McLaren se v kvalifikaci před Red Bull neprobojoval, ale v závodě bude chtít rakouskou stáj porazit. Nahrává mu k tomu dobrá forma z posledních závodů i třetí místo na startu pro Hamiltona.
Hamilton neztrácí naděje na vítězství v závodě

Pilot Mclarenu Lewis Hamilton hýří po kvalifikaci optimismem a věří, že z třetího místa na startu je možno zítřejší závod vyhrát. První řadu obsadily oba red bully. Valencie je trať, kde se obtížně předjíždí, přesto britský jezdec, který za vítězem kvalifikace zaostal o čtyři desetiny sekundy, pomýšlí na zisk vítězné trofeje.

„Samozřejmě budeme zítra potřebovat trochu štěstí a dobrou strategii, můžeme očekávat i více zastávek v boxech než obvykle. Přijeli jsme sem v opravdu dobré formě, takže uděláme vše pro to, abychom se v závodě dostali před Red Bull. Zatím není nic ztraceno,“ prohlásil čtvrtý jezdec aktuálního pořadí šampionátu.

Hamilton se také krátce zmínil o svém posledním kvalifikačním kole: „Tlačil jsem tam na pilu trochu více. Je opravdu velmi těžké neudělat během kvalifikačního kola žádnou chybu. V zatáčce číslo jedna jsem prostě zablokoval kola a trochu tam ztratil. Nicméně si myslím, že naše závodní tempo se v posledních třech závodech pohybovalo na velmi dobré úrovni, takže bychom měli být rychlí i zítra.“

Jeho stájový kolega Jenson Button byl se ziskem šesté pozice na startu poměrně zklamán. „Vůz se choval v druhé části kvalifikace velmi dobře, takže nevím, co se v poslední části stalo. Byl jsem docela dost přetáčivý a chyběla mi přilnavost na zadní nápravě, zejména v prvních dvou sektorech. Ani trakce nebyla nejlepší, takže tohle jsem opravdu nečekal. Ráno bylo vše v pořádku, ale během dne se rapidně zvýšila teplota asfaltu, takže i to mohlo sehrát svou roli,“ postěžoval si Button. Nicméně dodal, že zítra očekává dobrý závod.

Šéf týmu Martin Whitmarsh vzhledem k slušné konkurenceschopnosti vozu MP4-26 v posledních třech závodech věří v úspěch i ve Velké ceně Evropy. „Nalézt tu nejlepší strategii bude opravdu velkou výzvou pro všechny, ale máme dobré auto a dva skvělé jezdce. Lewise a Jensona bychom samozřejmě rádi viděli výše, přesto to s útokem na vítězství v zítřejším závodě myslíme vážně,“ zakončil týmový boss.

Další článek: Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.