Hamilton neví, zda bude příští rok ve formuli 1

Lewis Hamilton stále nemá smlouvu pro příští rok. V Imole po závodě řekl, že vlastně ani neví, zda bude pokračovat.
Foto: Getty Images 
Hamilton neví, zda bude příští rok ve formuli 1 | Foto: Getty Images

Lewis Hamilton pravidelně prohlašoval, že ohledně jednání s Mercedesem nespěchá. Zazněla také informace, že si obě strany sednou, až budou zajištěny oba tituly – ten týmový byl zajištěn dnes, mezi jezdci se zřejmě rozhodne v Turecku.

Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Problémy v ráji? Hamilton stále nepodepsal novou smlouvu

Na druhou stranu o své budoucnosti jedná také Toto Wolff, který zvažuje, že se částečně stáhne a bude plnit jinou roli. Během víkendů by pak minimálně část závodů sledoval z domova. 

Hamiltona se zeptali na budoucnost Wolffa. „Ani já nevím, jestli tu budu příští rok, takže to pro mě v tuto chvíli není problém,“ řekl Hamilton. 

„Toto a já spolu hodně komunikujeme. Jsem si vědom toho, kde je mentálně, a věřím, že společně nosíme a sdílíme velkou hodnotu.“

„Jsem tu dlouho a rozhodně chápu touhu ustoupit od toho všeho a věnovat se rodině. Nevím, kdo ho může nahradit, je to lídr. Nevybírá lidi, kteří nejsou schopni vykonávat svou práci. Věřím, že najde ty správné lidi. Ale tento tým není o jedné osobě, je to kolektiv mnoha lidí. Je to skutečné týmové úsilí. Podporuji ho, ať bude chtít dělat cokoliv, aby postupoval vpřed.“

Wolff: Mercedes může dominovat i nadále, když zůstane motivovaný a nabitý energií

Wolff: Mercedes může dominovat i nadále, když zůstane motivovaný a nabitý energií

Jezdec Mercedesu také poukazuje na to, že čas rychle letí a jeho kariéra se blíží ke konci. „Samozřejmě se cítím skvěle. Mohl bych pokračovat další měsíce, ale Toto a já máme datum trvanlivosti. Existuje mnoho věcí, které mi zůstávají v mysli. Chtěl bych tu být příští rok, ale neexistuje žádná záruka, že to tak bude.“

Wolff už slova Hamiltona bagatelizoval. Podle něj je nepravděpodobné, že Hamilton skončí. „Myslím, že je to okamžik, jsou to emoce. Všichni jsme šťastní, ale také velmi unavení,“ řekl Wolff.

Další článek: V Imole za Ferrari bodoval Leclerc, Vettel ztratil chybou při zastávce

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.