Hamilton nestaví Mercedes do role favorita ve zbývajících závodech

Tým Mercedes nebude podle jeho jezdce Lewise Hamiltona favoritem v žádném z pěti zbývajících závodů letošní sezóny formule 1.
Hamilton nestaví Mercedes do role favorita ve zbývajících závodech

Pětinásobný mistr světa vítězstvím ve Velké ceně Ruska opět navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí, když využil virtuálního safety caru a dostal se před oba jezdce Ferrari na první místo.

Podle Hamiltona to jsou právě jezdci Ferrari, které favorizuje v posledních pěti závodech. Těžit budou podle něj zejména z rychlosti svých vozů na rovinkách.

„Myslím, že Austin pro nás může být dobrý. Je těžší s nimi bojovat na těch dlouhých rovinkách, jednoduché nebude Mexiko. Brazílie by pro nás mohla být dobrá, protože na okruzích s vyššími teplotami pracujeme lépe. To je pochopitelně naše velká výhoda, ale není to všude. Myslím, že ostatní závody mají celkem dlouhé rovinky,“ řekl Hamilton.

Mercedes musí podle Hamiltona dosáhnout dobrého výsledku v sobotních kvalifikacích, na který následně může navázat v nedělním závodě.

„Důležité bude, aby se nám podařilo kvalifikovat se na správnou pozici, v závodním režimu jsme silnější. Pozice je klíčová. Nemyslím si, že v těchto závodech budeme favority, stále to ale podle mě můžeme otočit,“ řekl Brit a doplnil, že v následujícím závodě v Japonsku bude „velmi těžké, ale ne nemožné“ Ferrari porazit.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Button a Super GT vyzvou DTM. Bude to nepředvídatelné, říká šampion F1

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10