Hamilton: Nemám velká očekávání, abych nebyl zbytečně zklamaný

McLaren nasadí v Turecku upravený vůz, ale vylepšení nejsou zásadní, takže pokud by se rychlostně vyrovnal Red Bullu, bylo by to spíše překvapení.
Hamilton: Nemám velká očekávání, abych nebyl zbytečně zklamaný

"Nerad mívám velká očekávání, protože pokud to nevyjde, není to pak tak velké zklamání," řekl Lewis Hamilton na okruhu v Istanbulu. "I když jsme vyhráli poslední závod, tak rychlostně na Red Bull stále trochu ztrácíme. Doufám, že tu ztrátu smažeme, ale nikdy nevíte, jestli se někdo nezlepšil ještě víc."

"Doufáme, že naše úpravy budou stačit. Uvidíme zítra. Musíme předpokládat, že ať už jsme přivezli cokoliv, oni budou mít to samé nebo něco podobného. Je třeba být opatrný a dávat si pozor na Renault, Ferrari a Mercedes. Ti se také zlepšili a přiblížili se, nebo nás dokonce přeskočili."

Loni v Turecku vítězství McLarenu daroval Red Bull, v minulém závodě ale vyhráli Wokingští vlastní zásluhou, i když také neměli nejrychlejší auto. "Tento víkend nemusíme být nejrychlejší, což je možné, ale pokud ano, bude to skvělé. V posledním závodě jsme nevyhráli proto, že bychom měli nejrychlejší vůz, ale protože jsme je překonali díky strategii," dodal Hamilton.

Další článek: Změna díky Pirelli: Týmy zjišťují až v závodech, která strategie je nejlepší

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00