Hamilton nechce promarnit příležitost. Ve F1 by rád závodil dalších pět let

Vedoucí muž průběžného pořadí letošní sezóny Lewis Hamilton chce podle svých slov závodit ve formuli 1 mnoho dalších let s cílem dostihnout Michaela Schumachera v zisku sedmi titulů mistra světa.
Hamilton nechce promarnit příležitost. Ve F1 by rád závodil dalších pět let

Hamilton byl ještě před začátkem letošní sezóny hostem v americké talk show Davida Lettermana My Next Guest Needs No Introduction (Mého dalšího hosta není třeba představovat).

Pětinásobný mistr světa po šesti odjetých závodech vede průběžné pořadí o 17 bodů před svým týmovým kolegou z Mercedesu Valtterim Bottasem, když už čtyřikrát vyhrál.

Hamilton má nyní u Mercedesu smlouvu do konce roku 2020, u týmu by však rád zůstal i nadále.

„Michael (Schumacher) skončil ve 38 letech. Mně je 33. Podle mě můžu rozhodně pokračovat dalších pět let. Jsem neskutečně odhodlaný vyhrávat. To, co mě skutečně pohání - cítím, že některým dalším jezdcům, proti kterým závodím, to chybí - je ten zápal,“ říká Hamilton.

Hamilton je jediný jezdec, kterého stavím na úroveň Senny, říká Berger

Hamilton je jediný jezdec, kterého stavím na úroveň Senny, říká Berger

„Mám tuto příležitost. Klidně bych toho hned teď mohl nechat, mám ale pocit, že bych to promarnil, kdybych nepokračoval v tom zlepšování se, růstu a tlaku. Musím pokračovat tak dlouho, jak to jen půjde. Dokud si to nepřestanu užívat.“

Hamilton také mluvil o jedinečných mentálních výzvách, které formule 1 přináší, když uznal, že klíčem k úspěchu je vypořádat se s porážkami.

„Je to těžký, těžký rok. Po mentální stránce jsou tu vítězství a úspěch, ale také obrovské pády. Je to něco, o čem jsem nikdy ve skutečnosti nemluvil, často ale trpíte duševními problémy a musíte se udržet, když narazíte na dno, což se vám jako sportovci stane. Pokud máte štěstí, můžete na dně najít sílu. Je to o tom, jak vstanete, ne jak padáte,“ dodal Hamilton.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (35) Další článek: Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00