Hamilton nechce promarnit příležitost. Ve F1 by rád závodil dalších pět let

Vedoucí muž průběžného pořadí letošní sezóny Lewis Hamilton chce podle svých slov závodit ve formuli 1 mnoho dalších let s cílem dostihnout Michaela Schumachera v zisku sedmi titulů mistra světa.
Hamilton nechce promarnit příležitost. Ve F1 by rád závodil dalších pět let

Hamilton byl ještě před začátkem letošní sezóny hostem v americké talk show Davida Lettermana My Next Guest Needs No Introduction (Mého dalšího hosta není třeba představovat).

Pětinásobný mistr světa po šesti odjetých závodech vede průběžné pořadí o 17 bodů před svým týmovým kolegou z Mercedesu Valtterim Bottasem, když už čtyřikrát vyhrál.

Hamilton má nyní u Mercedesu smlouvu do konce roku 2020, u týmu by však rád zůstal i nadále.

„Michael (Schumacher) skončil ve 38 letech. Mně je 33. Podle mě můžu rozhodně pokračovat dalších pět let. Jsem neskutečně odhodlaný vyhrávat. To, co mě skutečně pohání - cítím, že některým dalším jezdcům, proti kterým závodím, to chybí - je ten zápal,“ říká Hamilton.

Hamilton je jediný jezdec, kterého stavím na úroveň Senny, říká Berger

Hamilton je jediný jezdec, kterého stavím na úroveň Senny, říká Berger

„Mám tuto příležitost. Klidně bych toho hned teď mohl nechat, mám ale pocit, že bych to promarnil, kdybych nepokračoval v tom zlepšování se, růstu a tlaku. Musím pokračovat tak dlouho, jak to jen půjde. Dokud si to nepřestanu užívat.“

Hamilton také mluvil o jedinečných mentálních výzvách, které formule 1 přináší, když uznal, že klíčem k úspěchu je vypořádat se s porážkami.

„Je to těžký, těžký rok. Po mentální stránce jsou tu vítězství a úspěch, ale také obrovské pády. Je to něco, o čem jsem nikdy ve skutečnosti nemluvil, často ale trpíte duševními problémy a musíte se udržet, když narazíte na dno, což se vám jako sportovci stane. Pokud máte štěstí, můžete na dně najít sílu. Je to o tom, jak vstanete, ne jak padáte,“ dodal Hamilton.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

15:52 | Sainz dostal novou pohonnou jednotku. Tak jako tak odstartuje poslední...
16. listopadu | Incident mezi Pérzem a Grosjeanem bez trestu....
16. listopadu | Pérez a Grosjean předvoláni před sportovní komisaře kvůli incidentu v posledním tréninku.
16. listopadu | Nové pneumatiky, jedno rychlé kolo. Podle Norrise kvalifikace maskují problémy McLarenu. V kvalifikacích je to dobré, závodní tempo je ale na úrovni Renaultu a Racing Pointu.

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink Albon (1:16.142, mokro)
2. trénink Vettel (1:09.217)
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink Hamilton (1:08.320)
Kvalifikace Verstappen (1:07.508)
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10