Hamilton: Nebýt žlutých vlajek, mohla to být první řada

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton věří, že se dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska formule 1 mohl dostat do první řady, kdyby jeho poslední pokus nenarušily žluté vlajky. Na pole position ale podle svých slov neměl.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Hamilton: Nebýt žlutých vlajek, mohla to být první řada | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Jezdci Mercedesu se na Zandvoortu přidali k Ferrari a Red Bullu a zapojili se do boje o přední příčky. Hamilton se ztrátou 306 tisícin obsadil čtvrté místo.

Ztráta přitom mohla být menší, kdyby měl Hamilton šanci dokončit svůj poslední měřený pokus. Těsně před ním se ale v předposlední zatáčce roztočil Sergio Pérez z Red Bullu, kvůli čemuž musel sedminásobný mistr světa svůj poslední pokus přerušit.

„Myslím, že kdybychom neměli žluté vlajky, tak bychom snad bojovali i o první řadu. To je opravdu pozitivní. Doufám, že jsme stáhli ztrátu na jedno kolo. Pokud se to odrazí i v závodní rychlosti, bude to skvělé,“ řekl Hamilton.

Ačkoliv Hamilton věřil v zisk první řady, o pole position pochyboval. Nejrychlejší tři piloty v kvalifikaci přitom dělilo jen 92 tisícin sekundy.

„Myslím, že to je velmi optimistické. Pořád byli příliš rychlí. Ale myslím, že první řada byla dosažitelná.“

Pro závod je Hamilton optimistou, ví ale, že předjíždění je na Zandvoortu velmi složité.

„Neabsolvoval jsem tady dlouhou jízdu, George (Russell) ano a vypadalo to celkem dobře. Vůz byl dnes silný a cítil jsem, že mohu jet ještě rychleji. Doufám, že se to přenese i do závodu. Určitě se budu snažit a bojovat o stupně vítězů.“

Russell ve třetí řadě

V řadě za Hamiltonem bude jeho týmový kolega George Russell, který bude vyrážet z šestého místa za pátým Pérezem. Brit ztratil na Verstappena 805 tisícin.

„Na okruzích jako je tento se trať vyvíjí a když už ztrácíme, cítili jsme, že do toho musíme dát všechno, taková byla naše strategie i v Budapešti,“ řekl Russell.

„Trať se vyvíjela a když startovní čáru přejedete jako poslední, budete snad mít nejlepší podmínky na trati. V takovém případě můžete pak být za hrdinu nebo za nulu. A dnes nám to nevyšlo, šesté místo ale není nic strašného pro start a nájezd do první zatáčky. A první kola budou rozhodující.

„Ale nevidím důvod, proč bychom nemohli bojovat o stupně vítězů. Pochopili jsme, proč jsme byli pomalí ve Spa a proč jsme tento víkend rychlejší. Myslím, že díky těmto dvěma závodům jsme pochopili, jak během 23 závodů udělat rychlejší vůz.“

Další článek: V holandském sprintu zvítězil Armstrong

Témata článku: , , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.