Hamilton: Nebýt Heidfelda, mohl jsem v Sepangu bojovat o vítězství

Lewis Hamilton ztratil po startu do závodu v Malajsii druhé místo ve prospěch Nicka Heidfelda. Je přesvědčen, že se mu tím také uzavřela možnost bojovat o vítězství.
Hamilton: Nebýt Heidfelda, mohl jsem v Sepangu bojovat o vítězství

Vozy týmu Renault předvedly v Sepangu výtečné starty, čímž zaskočily všechny okolní soupeře. Druhé místo obsadil po startu Nick Heidfeld a Sebastian Vettel měl na čele víc klidu pro budování náskoku.

"Dobře jsem odstartoval a byla to pro mě samozřejmě pohodlná situace, protože myslím, že Lewis by býval byl v tu dobu rychlejší než Nick," potvrdil Sebastian Vettel.

"Myslím, že jsem mohl bojovat o vítězství," řekl ke Grand Prix Malajsie Hamilton. "Startoval jsem z druhého místa, ale pozici jsem na začátku ztratil. Heidfelda jsem na vnějšku ani pořádně neviděl, takže jsem se trochu nechal nachytat. Ale na vnitřku jsem měl Jensona, takže jsem se víc zaměřil na něj, a samozřejmě jsem nechtěl narazit do Sebastiana. Pár kol jsem se zdržel a jakmile jsem předjel, zajížděl jsem podobné časy jako Sebastian."

"Myslím, že bych se ho jinak býval dokázal držet, ale je to jen kdyby. Ale v druhém stintu jsem ho po zastávce v boxech doháněl, jakmile jsem přeskočil Heidfelda, takže si myslím, že to mohlo být vyrovnané, kdyby... Ale zbytek závodu byla katastrofa, takže je to nakonec jedno."

Hamilton doplatil na nedostatek pneumatik, protože jich ´spotřeboval´ v kvalifikaci víc než soupeři, v důsledku čehož musel neplánovaně absolvovat čtvrtou zastávku, tedy o jednu víc. K tomu všemu se přidala penalizace za kličkování před Fernandem Alonsem.

"Minulý rok jsem na rovince dělal velké kličky, což se nelíbilo nikomu, a to je v pořádku. Řekli, že letos budou v tomto ohledu přísnější," připomněl pilot McLarenu. "Když se ohlédnu zpět, tak jsem nekličkoval ani z poloviny tak jako loni, a nikoho jsem neohrozil. Ale pravidla říkají, že změnit směr jízdy za účelem změny pozice můžete jen jednou. Sporné podle mě je, jestli jsem bránil pozici, nebo se snažil bránit soupeři, aby se za mnou vyvezl. Ale nakonec jsem dostal těch 20 sekund. Bylo to jedno místo, takže jsem měl štěstí, že jsem neztratil víc. Budu se snažit v budoucnu tomu vyhnout, aby si nikdo nemohl stěžovat."

Další článek: Pneumatika F1 shodí během svého života jeden a půl kilogramu váhy