Hamilton nebude mít u Mercedesu status jedničky, ani o něj nežádal

Lewis Hamilton přijde příští rok do Mercedesu jako rovnocenný partner Nica Rosberga. Ve smlouvě si neřekl o žádná privilegia.
Hamilton nebude mít u Mercedesu status jedničky, ani o něj nežádal

Nico Rosberg přivítal, že bude jeho týmovým kolegou Lewis Hamilton, a odmítl obavy, že by se mohl dostat do horší pozice. Ve smlouvě podle svých slov má, že bude mít rovnocenné podmínky jako týmový kolega, ať už je jím kdokoliv.

Ujistil o tom také šéf Mercedesu Ross Brawn. "Lewis nikdy nežádal o žádné priority, chtěl jen rovnost," uvedl pro Autosport. "Byl příjemný v tom smyslu, že netoužil po žádném speciálním zacházení nebo unikátním vybavení."

"Lewis jen očekává, že bude mít v rámci týmu rovnocennou příležitost, což my chceme také. Diskuze na toto téma byla relativně krátká a zapůsobilo na mě, že zaujal takový postoj a nepokoušel se získat nějakou pozici, která by byla pro tým těžko akceptovatelná."

"Taková diskuze nikdy neproběhla, protože ji Lewis neotevřel. A kdyby to býval udělal, my bychom na to asi nechtěli přistoupit."

Nejen proto Brawn neočekává žádné problémy mezi svými jezdci. "O průběhu jednání jsem informoval Nica a on byl dost nadšený, že Lewis přijde do týmu. Já to vidím pozitivně."

"Naši jezdci budou normálně chtít porazit jeden druhého, a tak to musí být, protože my nechceme jezdce, který by netoužil porazit týmového kolegu. Ale je důležité to udělat správně. Myslím, že to bude velmi dobrá kombinace."

Další článek: Telemetrie McLarenu pomáhala britským sportovcům na olympiádě

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10