Hamilton: Na vítězství mají tři týmy

Grand Prix Singapuru by měla být dějištěm napínavé bitvy. Podle lídra šampionátu může zvítězit kdokoliv z týmů Ferrari, Mercedes a Red Bull.
Hamilton: Na vítězství mají tři týmy

Lewis Hamilton (6./2.)

Okruh Marina Bay obvykle nepatří k těm, které Mercedesu sedí. Loni zde však Stříbrné šípy slavily vítězství, ke kterému pomohla kolize Vettela, Räikkönena a Verstappena v první zatáčce. Tentokrát se zdá, že by Mercedes mohl vyhrát i bez pomoci soupeřů.

„Vypadá to, že by z toho mohla být bitva o třech účastnících – mezi Ferrari, Red Bullem a námi. První trénink byl dobrý, byť tomu časomíry moc nenasvědčují. Nepoužívali jsme ale hyperměkké pneumatiky. Splnili jsme náš program, vyzkoušeli různé věci a vyplatilo se to.

Lidi na okruhu i v továrně vynaložili hrozně moc energie na to, aby auto vylepšili. Skutečně se zdá, že je vůz lepší než v minulosti. Zdá se, že jsme hodně blízko Ferrari, ale teprve zítřek napoví, kdo je jak rychlý,“ předpovídá Hamilton.

Valtteri Bottas (8./5.)

Hamiltonův mladší týmový kolega se v Singapuru s vozem pere o poznání více. Jeho hodnocení nebylo tak pozitivní, jako v případě Hamiltona. Mercedes nicméně i dle jeho názoru oproti loňsku posílil.

„Už první trénink se zdál být lepší než loňský Singapur. Ve druhém tréninku byly hodně rychlé týmy Ferrari a Red Bull. My jsme ale moc nezaostávali. Vůz podstoupil výrazné zlepšení v nastavení na vysoký přítlak. Je teď mnohem rychlejší, a to i v porovnání se začátkem roku.

Je ale extrémně těžké najít na tomto okruhu správné vyvážení. Je tu spousta různých zatáček. Máme plné ruce práce. Myslím, že určitě je spousta šancí na dobrý výsledek, ale abychom mohli soupeřit s Red Bullem a Ferrari, nesmíme udělat sebemenší chybičku,“ ví Bottas.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hrátky s nastavením Vettelovi nevyšly

Témata článku: , , ,