Hamilton: Na vítězství jsme neměli, musíme se zlepšit

Hamilton: Na vítězství jsme neměli, musíme se zlepšit

Po napínavém boji se Sebastianem Vettelem si Lewis Hamilton nakonec udržel třetí místo v GP Číny 2013 a podruhé se tak v barvách Mercedesu postavil na podium. Nico Rosberg ze závodu odstoupil.

Lewis Hamilton vstupoval do dnešního závodu s nadějí, že svou pole position dokáže přeměnit v první vítězství pro Stříbrné šípy. Hned v úvodu závodu se ale propadl a většinu času pak strávil bitvou s Kimim Räikkönenem, kterou stejně nakonec prohrál. V závěru závodu mu pak na paty začal šlapat na nových pneumatikách jedoucí Sebastian Vettel, ten ovšem neměl potřebný čas k tomu, aby se před Brita dostal, takže se Hamilton mohl letos již podruhé postavit na stupně vítězů.

"Nejsem si úplně jistý, kde ztrácíme," přiznal Hamilton po dnešním závodě. "Dneska naše rychlost celkově nebyla moc dobrá a rozhodně jsou na voze i místa, na která se musíme zaměřit. Máme nějaká nová vylepšení a musíme se dál ještě zlepšovat. Musíme nejdřív zjistit, kde ztrácíme čas, a poté se na tyto oblasti soustředit a zlepšit se," dodal ještě.

Ze svého umístění se pilot ale nehroutí, obzvlášť pak když vezme v úvahu to, že Alonso i Räikkönen byli dnes prostě rychlejší. "Se třetím místem jsem v podstatě spokojen, ačkoliv bych býval velmi rád vyhrál. Oni na nás byli ale v průběhu závodu moc rychlí. Na Kimiho jsem sice mohl vyvinout trošku tlak, ale nebyl jsem schopen ho předjet," zalitoval.

Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg musel v jednadvacátém kole ze závodu odstoupit kvůli problémům se stabilizátorem zadní nápravy. "Potýkal jsem se s velkou nedotáčivostí, po zastávce v boxech se to ještě zhoršilo a moje přední kolo začalo uvnitř zatáček úplně odskakovat. Potom ještě došlo k závadě na stabilizátoru zadní nápravy, který ovlivňuje vyvážení vozu, takže jsem bohužel musel odstoupit," vysvětlil zklamaný pilot.

Vedení Mercedesu pak ve svém tiskovém prohlášení ještě dovysvětlilo, co mohlo stát za dnešními problémy s vyvážením. "Během tréninků a kvalifikace nám podmínky na trati seděly víc než v dnešním závodě. Důsledkem toho se vyvážení na vozech změnilo a nebylo moc dobré pro oba jezdce," nechal se slyšet Toto Wolff. Ross Brawn pak už jen optimisticky dodal: "Každopádně si můžeme být jisti, že jsme tento víkend udělali další krok vpřed. Fakt, že jsme třetím místem trošku zklamaní, je totiž odrazem ambicí a očekávání týmu."

Doporučujeme

Články odjinud