Hamilton: Na Ocona jsem zkusil všechno, na rovinkách nám ale chyběla rychlost

Mercedes si z Velké ceny Japonska formule 1 odváží body za páté a osmé místo.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Hamilton: Na Ocona jsem zkusil všechno, na rovinkách nám ale chyběla rychlost | Foto: Getty Images / Clive Rose

Lewis Hamilton v průběhu celého závodu na mokré trati v Suzuce nenašel recept na Estebana Ocona z Alpinu. Brit si oproti startu polepšil o jednu pozici, když vydělal na nehodě Carlose Sainze a obsadil páté místo.

„V těchto podmínkách to bylo tak obtížné, špatná viditelnost a takové by přesně automobilové závody měly být: skutečnou výzvou pro nás všechny. Přál bych si, abychom mohli jet déle a více kol pro fanoušky, kteří tak trpělivě čekali, ale docházel nám časový limit a začínalo se také stmívat,“ řekl Hamilton.

„Co se týče mého závodu, zkusili jsme proti Estebanovi všechno, jak jsme ale viděli včera, byli jsme příliš pomalí na rovinkách. Prostě jsem se před něj nemohl dostat, ačkoliv jsme měli velkou rychlostní výhodu.

„Zkoušel jsem všechny stopy a byl jsem velmi blízko, ale jel velmi dobře a neudělal žádnou chybu, takže tohle bylo naše dnešní maximum.“

Hamilton také pogratuloval Maxi Verstappenovi k druhému titulu mistra světa. „Gratuluji Maxovi, udělal přesně to, co potřeboval, aby vyhrál svůj druhý titul.“

Russell ztratil dvojitou zastávkou Mercedesu

Krátce po restartu závodu po přerušení začali jezdci zajíždět do boxů pro přechodné pneumatiky. Ve stejném kole jako Hamilton zajel k mechanikům také Russell. Brit ale musel chvíli čekat, než mechanici přezují pneumatiky na Hamiltonově voze, a Russell ztratil několik pozic.

V průběhu závodu sice některé dokázal vybojovat zpět, na lepší než osmé místo v cíli to ale nestačilo. Russell tak dojel na stejné pozici, na které také startoval.

„Myslím, že jsme dnes měli silnější auto, než co ukazuje výsledek, a dnes jsme mohli být šestí,“ říká Russell.

„Zaseknutí v boxech mě stálo nějaké pozice, musíme se na to podívat a zjistit, jaké byly další možnosti. Poté jsem předvedl nějaká dobrá předjetí, bylo to jen o tom pokusit se zachránit, co jsme ztratili.

„Celkově to bylo zvláštní odpoledne. Podmínky na začátku byly nemožné, ne kvůli přilnavosti, ale kvůli viditelnosti a množství vody, které vytváří tato generace vozů. Byla to pro nás obtížná dvojice závodů a nezískali jsme body, které jsme měli.“

Další článek: Latifi slaví první letošní body

Témata článku: , , , ,