Hamilton může v Belgii vyhrát, věří technický ředitel McLarenu

Buttonova volba nižšího přítlaku mohla být vhodná pro kvalifikaci, v závodě to ale pro něho může být výrazně těžší než pro Hamiltona.
Hamilton může v Belgii vyhrát, věří technický ředitel McLarenu

Lewis Hamilton ve včerejší kvalifikaci na svého týmového kolegu ztratil více než osm desetin sekundy, což se nedá označit za příliš očekávanou situaci. Button sobotní klání vyhrál téměř s rozdílem třídy. Paddy Lowe, technický ředitel McLarenu, si ovšem myslí, že jedním z favoritů na dnešní vítězství je právě i Buttonův mladší kolega, byť startuje sedmý. Jeho nastavení na vyšší přítlak by se mohlo v závodě hodit, a to mimo jiné k tomu, že by mělo být šetrnější k pneumatikám.

"Body se rozdávají až po závodě. A oba naši jezdci chtějí zvítězit. A oba mají šanci, myslím si. Loni se tu Jenson posunul ze třináctého místa na startu na konečnou třetí pozici. Závod je dlouhý a navíc se jede na okruhu, kde se předjíždí lépe než na většině jiných míst. Těžko říct jednoznačně, které nastavení bude výhodnější, ovšem dalo by se očekávat, že vůz s vyšším přítlakem se bude lépe chovat k pneumatikám.

Obě poloviny garáže zvolily opačný přístup. Lewis na tom je podobně jako Kimi, Jenson je opačný extrém. Uvidíme, jak se to vyvine, oba pojedou hodně odlišně, s jinými strategiemi," citoval Lowa Autosport.

Padesátiletý inženýr, který vede technické oddělení stáje z Wokingu od loňského ledna, nechce odepisovat ani týmy Sauber a Williams. V boji o první místo je prý bere stejně vážně jako ostatní soupeře.

Další článek: Mercedes smutní, kvalifikace jim nevyšla

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10