Hamilton: Musíme zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky

Lewis Hamilton zatím proměnil dvě pole position ve dvě třetí místa v cíli. Chce s týmem zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky v boxech. Věří, že jeho čas přijde.
Hamilton: Musíme zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky

Letošní kvalifikace zatím neznají jiného vítěze než Lewise Hamiltona, v závodech si ale mistr světa z roku 2008 připsal zatím "jen" dvě třetí místa. To by rád zlepšil.

"V kvalifikacích jsme velmi rychlí, ale musíme být rychlejší v závodech," řekl pro Guardian. Rezervu vidí v přítlaku při nižších rychlostech a rád by zlepšil také zastávky v boxech. Právě při nich se dvakrát propadl.

Hamilton věří, že stačí drobné úpravy na voze. Mezi závody v Malajsii a Číně je třítýdenní přestávka, během které se Angličan chystá navštívit sídlo týmu. "Podpořím chlapy v továrně. Doufám, že brzy budeme mít nějaká vylepšení na voze," přeje si.

Začátek sezony pilotovi McLarenu nevyšel podle plánu. "V Austrálii mě zdržel safety car, v Malajsii jsem při první zastávce vedl a vše šlo celkem hladce. Nevím, jestli mě zavolali ve špatnou dobu, ale ztratil jsem dvě místa. Při druhé zastávce jsem měl problémy s pravým zadním kolem, při další s pravým předním. Měl jsem tedy trochu smůlu, ale jsem si jistý, že můj čas přijde," je přesvědčen bývalý mistr světa.

Další článek: V defenzivě budeme i příští dva závody, varuje Alonso

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10