Hamilton: Musíme zapracovat na rychlosti na suchu

Předpověď počasí je ošemetná a v sobotu může v Brazílii klidně pršet. Staronový mistr světa má však za to, že by se Mercedes měl zaměřit na zlepšení na suché vozovce.
Hamilton: Musíme zapracovat na rychlosti na suchu

Lewis Hamilton (3./2.)

V prvním tréninku Hamilton zajel třetí nejrychlejší čas, ve druhém za týmovým kolegou Bottasem zaostal o tři tisíciny sekundy.

„Splnili jsme vše, co jsme si naplánovali. Vůz se choval lépe než v Mexiku. Pořád máme pár problémů, které se pokoušíme pochopit a vyřešit, ale rychlost se zdá být v pořádku.

Ve druhém tréninku se oteplilo, ale vliv to mělo spíše na delší jízdu. Pak začal foukat vítr a řízení bylo docela náročné.

Každopádně déšť miluju, ale musíme zajistit, že budeme rychlí i v suchu. Na čele je to dost těsné, ale máme potenciál k tomu, abychom z vozu vymáčkli něco navíc,“ věří Hamilton.

Valtteri Bottas (6./1.)

Finský pilot má za to, že těsné rozestupy v trénincích znamenají, že Mercedes nemá nic jistého. Vettel za duem Mercedesu zaostal ani ne o desetinu sekundy.

„Odpoledne jsme auto opravdu vylepšili a konečně jsem chytil rytmus. Rychlost byla dobrá, ale trať je krátká, a tak jsou rozestupy minimální. Pneumatiky se dnes příliš neopotřebovávaly, ale horko má teprve přijít.

První tři týmy jsou si výkonnostně velmi blízko, takže z dnešního výsledku nijak jásat nemůžeme. Je jasné, že všichni budou přes noc pracovat na zlepšení. Takže i my budeme muset pracovat naplno,“ tuší Bottas.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00