Hamilton: Musíme zapracovat na rychlosti na suchu

Předpověď počasí je ošemetná a v sobotu může v Brazílii klidně pršet. Staronový mistr světa má však za to, že by se Mercedes měl zaměřit na zlepšení na suché vozovce.
Hamilton: Musíme zapracovat na rychlosti na suchu

Lewis Hamilton (3./2.)

V prvním tréninku Hamilton zajel třetí nejrychlejší čas, ve druhém za týmovým kolegou Bottasem zaostal o tři tisíciny sekundy.

„Splnili jsme vše, co jsme si naplánovali. Vůz se choval lépe než v Mexiku. Pořád máme pár problémů, které se pokoušíme pochopit a vyřešit, ale rychlost se zdá být v pořádku.

Ve druhém tréninku se oteplilo, ale vliv to mělo spíše na delší jízdu. Pak začal foukat vítr a řízení bylo docela náročné.

Každopádně déšť miluju, ale musíme zajistit, že budeme rychlí i v suchu. Na čele je to dost těsné, ale máme potenciál k tomu, abychom z vozu vymáčkli něco navíc,“ věří Hamilton.

Valtteri Bottas (6./1.)

Finský pilot má za to, že těsné rozestupy v trénincích znamenají, že Mercedes nemá nic jistého. Vettel za duem Mercedesu zaostal ani ne o desetinu sekundy.

„Odpoledne jsme auto opravdu vylepšili a konečně jsem chytil rytmus. Rychlost byla dobrá, ale trať je krátká, a tak jsou rozestupy minimální. Pneumatiky se dnes příliš neopotřebovávaly, ale horko má teprve přijít.

První tři týmy jsou si výkonnostně velmi blízko, takže z dnešního výsledku nijak jásat nemůžeme. Je jasné, že všichni budou přes noc pracovat na zlepšení. Takže i my budeme muset pracovat naplno,“ tuší Bottas.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (6) Další článek: Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství
16:32 | Russellovi není dobře. Zrušil rozhovory pro média, ale zítra by měl v prvním tréninku sedět ve voze.
11:04 | Ferrari by mělo do testů ve Španělsku nasadit Fuoca a Leclerca.
10:22 | Oba vozy Alfy Romeo by měly nasadit novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Giovinazziho čeká penalizace 10 míst.
10:21 | Williams uzavřel partnerství s novinami Financial Times

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10