Hamilton: Musím se ještě hodně učit, a to je dobře

Lewis Hamilton připustil, že jako jezdec stále má rezervy, a to nejen z pohledu adaptace u svého týmu Mercedes. Vzorem pro něj zůstává Fernando Alonso.
Hamilton: Musím se ještě hodně učit, a to je dobře

Hamilton získal titul mistra světa už ve své druhé sezóně ve formuli 1 a je považován za jednoho z nejlepších jezdců startovního pole, přesto vidí nejednu oblast, ve které se může zlepšit, a to nejen v souvislosti se svojí prací.

"Prostě si myslím, že se můžu ještě hodně naučit," řekl v rozhovoru pro televizi Al Jazeera. "A jsem rád, že se můžu ještě hodně naučit. Můžu lépe komunikovat s lidmi, můžu lépe zvládat vztahy, můžu se chovat lépe."

"Můžu dělat lepší rozhodnutí. Můžu se naučit věci v závodění, jak být komplexnějším jezdcem. Výzvou pro jezdce vždy je být všestranným jezdcem."

Z tohoto hlediska si Hamilton cenní svého bývalého týmového kolegu z McLarenu a současného soupeře z Ferrari.

"U Fernanda je skvělé, že je opravdu skvělý všestranný jezdec. Je rychlý a také konzistentní, pořád je v tom naplno. Nikdy není rozptýlený," popisoval.

"To chcete. Můžu se zlepšit v tolika věcech. Formule 1 se neustále mění, takže každý rok musíte získat jiné dovednosti. Například letos jsou trochu problematické pneumatiky a jezdec musí využívat různé techniky, aby je šetřil, takže se neustále učíte něco nového."

Další článek: Pomalu se vracíme nahoru, věří Sauber

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10