Sportovní komisaři uznali Hamiltonův piercing „ze zdravotních důvodů“. Tým ale dostal pokutu

Lewis Hamilton musel mezi třetím tréninkem a kvalifikací před sportovní komisaře.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Sportovní komisaři uznali Hamiltonův piercing „ze zdravotních důvodů“. Tým ale dostal pokutu | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Hamilton musel před sportovní komisaře ve 13:45 kvůli porušení přílohy L kapitoly III Mezinárodního sportovního kodexu FIA. Daná část kodexu definuje, co jezdci musí a co nesmí nosit při jízdě na trati. Vztahuje se na přilby, nehořlavé oděvy, přední opěrku hlavy, bezpečnostní pásy a nošení šperků.

FIA už v květnu uvedla, že bude přísněji hlídat, zda jezdci nosí šperky nebo ne.

Po kvalifikaci byl před sportovní komisaře předvolán zástupce Mercedesu. 

Šlo o piercing v nose

Hamilton řekl pro Sky Sports, že si musel piercing v nose ponechat ze zdravotních důvodů. Po jeho vytažení vznikala v nose v daném místě infekce, proto ho vrátil, aby se zabránilo infekci. Hamilton předložil i zprávu od lékaře, kterou sportovní komisaři konzultovali s lékařským delegátem FIA dr. Ianem Robertsem. 

„Ve světle polehčujících okolností jsme se rozhodli nepodniknout žádná další opatření,“ uvedli sportovní komisaři v zápise.

Mercedes dostal pokutu

Před startem každého závodního víkendu je podle pravidel nutné vyplnit kontrolní formulář, ve kterém týmy prohlašují, že jejich vozy a vybavení splňují dané technické předpisy. Od Velké ceny Miami musí týmy ve formuláři také deklarovat, že jezdci splňují výše popsanou část mezinárodního sportovního kodexu – konkrétně jde o nehořlavé prádlo a šperky.

Podle sportovních komisařů byl formulář Mercedesu v této záležitosti „nepřesný“. Ve formuláři bylo uvedeno, že Hamilton piercing nemá, i když víme, že ho měl. Zástupce Mercedesu uvedl, že o piercingu Hamiltona tým nevěděl.

Sportovní komisaři uvedli, že si uvědomují, že nešlo o úmyslnou chybu, nicméně nestala by se, pokud by si tým u Hamiltona situaci ověřil.

Mercedes dostal za špatně vyplněný formulář pokutu 25 000 euro (625 000 Kč).

Další článek: Jízdy v posledním tréninku zkrátil déšť na polovinu. Nejrychlejší čas zajel Leclerc

Témata článku: , ,