Hamilton musel ke konci jezdit se zavřeným okem

Lewis Hamilton musel část závěru Velké ceny Monaka odjet se zavřeným levým okem poté, co se mu pod hledí přilby dostala nečistota.
Hamilton musel ke konci jezdit se zavřeným okem

Britský jezdec po celý závod stíhal týmového kolegu Nika Rosberga a nedával mu v boji o vítězství vydechnout. Před koncem ale výrazně zpomalil, když mu do oka vlétla nečistota.

Hamiltona dokonce dojel třetí Daniel Ricciardo, pár kol před cílem se však oko samo vyčistilo a mistr světa z roku 2008 byl schopen pilota Red Bullu za svými zády udržet.

„Dovnitř mi docela foukalo, v jedné chvíli jsem se dostal docela blízko za Nika a do oka mi vlétl nějaký malý úlomek nebo nečistota,” vysvětlil v cíli Hamilton.

„Řídil jsem pouze s jedním okem otevřeným, což je v podstatě nemožné. V pomalých zatáčkách jsem to oko musel zavírat, což všechno jenom zhoršovalo, ale pět kol před cílem se oko vyčistilo a já byl schopen zůstat před Danielem.”

 

Rosberg: „Je to pro mě důležité vítězství. Lewis měl navrch, měl výsledky a já to potřeboval zlomit.”

 

Hamilton nevyužil šanci dostat se před týmového kolegu Rosberga hned na startu, další šancí tak byla zastávka v boxech. Tak však přišla během fáze za safety carem po nehodě Adriana Sutila. Hamilton si posléze rádiem stěžoval, že měl být do boxů povolán o kolo dříve, ke své nespokojenosti se však již nechtěl vyjadřovat.

„Nemám pro vás odpověď,” řekl. „Teď už na tom nezáleží, oba jsme odstartovali úplně stejně a v závodě jsou jenom dvě příležitosti, zastávka v boxech byla ta druhá. Takže safety car vyjel v pro něj perfektní čas a já neměl šanci.

Myslím, že máme pravidlo, že který z jezdců je vpředu, je preferován pro první zastávku, myslím, že proto to tak bylo.”

Nico Rosberg byl ze svého druhého monackého vítězství v řadě nadšený: „Dnes to byl těžký závod, ale jsem naprosto nadšený, že jsem vyhrál svou druhou Velkou cenu Monaka v řadě. Je to úžasný pocit a já jsem hrdý, že jsem toho dosáhl doma před svou rodinou a přáteli, kteří tu dnes odpoledne byli.

Závod začal dobře a já byl v pohodě, ale pak jsme se museli starat o spotřebu paliva a Lewis na mě tvrdě dotíral. Díky několika volnějším kolům jsme byli schopni situaci s palivem zvládnout.

Bylo pro mě důležité o tomto víkendu přerušit Lewisovu šňůru vítězství v posledních čtyřech závodech. To se podařilo velice dobře, ale byl to opravdu náročný víkend. Jsem tak šťastný za tým, že jsme přidali další double a už se těším na dnešní párty!”

Diskuze (8) Další článek: Vettel se ve voze cítil bezmocně, Ricciardo stíhal mercedesy
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10