Hamilton mi daroval trofej pro třetího jezdce, tvrdí fanoušek. Podle Mercedesu ji předal FIA  | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Hamilton mi daroval trofej pro třetího jezdce, tvrdí fanoušek. Podle Mercedesu ji předal FIA

Fanoušek tvrdí, že mu Lewis Hamilton daroval cenu za třetí místo v šampionátu jezdců.

Celkem 11krát dostal Lewis Hamilton pozvánku na galavečer FIA. Na tradiční předávání cen jsou zváni první tři jezdci. Hamilton si sedmkrát převzal trofej pro mistra světa, třikrát pro „vícemistra“ a letos poprvé dostal cenu za třetí místo.

Vlastně to máme špatně. Trofej pro vícemistra si převzal jen dvakrát v letech 2007 (jeho první sezóna ve F1) a v roce 2016, kdy ho porazil Nico Rosberg. V roce 2021 galavečer po kontroverzním konci sezóny bojkotoval.

A trochu kontroverzní nádech mělo i letošní předávání trofejí v Baku. Nejdříve kvůli vyšetřování Wolffa a jeho manželky, po kterém se prezident FIA střídavě objevoval a zase mizel (někde chyběl kvůli tomu, že mu nebylo dobře poté, co měl utrpět otřes mozku).

Poté zase kvůli trofeji pro Hamiltona. Na internetu se objevil fanoušek jménem Nihad Nesirli, který prohlásil, že se potkal s Hamiltonem, který mu cenu za třetí místo daroval. Trofej má už doma. 

Nemůžeme samozřejmě ověřit, zda je fotografie skutečně z jeho domu, ale na svém profilu sdílel také fotografie, na kterých je na galavečeru zachycen.

Mluvčí Mercedesu pro RacingNews365 potvrdil, že Hamilton přijal nabídku funkcionářů FIA, aby zajistili, že trofej „bude zaslána týmu, a proto ji ponechal v jejich péči.“

„Můžeme potvrdit, že trofej nikomu nedal ‚jako dárek‘, jak se spekulovalo.“

Podle PlanetF1.com mluvčí týmu potvrdil, že Hamilton postupoval stejně také v předešlých letech.

Zatím není jasné, jak trofej doputovala až k fanouškovi. 

Doporučujeme

Články odjinud