Hamilton: Mercedes může letos vyhrát víc závodů

Lewis Hamilton věří, že Mercedes později dokáže udržet své soupeře za sebou i na jiných tratích, než je Monako. Musí se ale naučit lépe pracovat s pneumatikami.
Hamilton: Mercedes může letos vyhrát víc závodů

Šéf stáje z Brackley Ross Brawn přiznal, že Monako umožnilo jeho vozům taktickou jízdu, díky které se udržely na předních pozicích, zatímco v předchozích Grand Prix se po dobré kvalifikaci propadaly dolů. Šlo zejména o pomalejší nástup do tempa, který prodloužil výdrž pneumatik na Mercedesu W04.

Hamilton je ale přesvědčený, že podobný úspěch bude možné zopakovat, i když asi ne hned. "Samozřejmě byste si mohli myslet, že Monako byla naše nejlepší šance a mé straně garáže utekla, ale já si myslím, že se tento tým bude v průběhu roku dál zlepšovat," řekl pro Sky Sports.

"Jakmile těmto pneumatikám porozumíme lépe, což se nám nakonec podaří, tak myslím, že další výhra bude určitě možná."

Mercedes teď sice čelí podezření, že se nelegálně učil pracovat s pneumatikami v mimořádném testu s Pirelli, ale Hamilton nehodlá této kauze věnovat žádnou pozornost.

"Myslím, že je důležité, abychom zůstali soustředění a nenechali se rozptylovat věcmi kolem sebe. Je to velmi snadné, hlavně pro tým a jezdce, když jsme na trati. Je důležité si udržet čistou hlavou a soustředění na práci před námi," dodal.

Tato slova britský pilot pronesl minulý víkend na akci Mercedesu v Silverstonu, kde se na trati setkal se Stirlingem Mossem a jeho Mercedesem W 196.

Další článek: Kromě Monaka je zatím Grosjean se svými letošními výkony spokojen

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00