Hamilton: Mercedes může bojovat o titul, ale musíme se hodně zlepšit

Na rozdíl od bývalého týmového kolegy Jensona Buttona nemíní Lewis Hamilton odepsat svoji šanci na letošní titul. Ale potřebuje rychlejší vůz.
Hamilton: Mercedes může bojovat o titul, ale musíme se hodně zlepšit

V Kanadě se Hamilton znovu postavil na stupně vítězů, což ho povzbudilo, ale zůstává realistou.

"Neodjíždím z Montrealu s představou, že do Silverstonu přijedu s šancí na vítězství," uvedl. " Ne když jsem právě viděl rychlost Ferrari a Red Bullu. Jsou velmi rychlí. Vettel mi v Montrealu ujížděl o sekundu na kolo. My do příštího závodu sekundu nezískáme. Ale určitě můžeme porazit ostatní."

Z pohledu celkového vítězství je naděje větší, ale zůstává podmíněna významným zlepšením Mercedesu.

"Co se týče šampionátu, stále zbývá 12 závodů. Není to nemožné. Ale musíme s autem udělat další velký krok vpřed. Jeho (Vettelova) rychlost vůbec není demoralizující."

"Jsem mnohem silnější než to. On má takové auto roky a pořád dělá to samé. Ale my jdeme rychle nahoru a Nico ho porazil v Monaku, takže se to dá dokázat. Britským fanouškům určitě chci dát dobrý výsledek."

V Silverstonu bude podle britského pilota znovu klíčová degradace pneumatik, jeho domácí okruh je zahřívá mnohem víc než trať v Montrealu.

Další článek: Navzdory rostoucí formě Mercedesu Schumacher konce kariéry nelituje

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10