Hamilton: Měli jsme na další titul, ale prostě to nevyšlo

Lewis Hamilton se domnívá, že s McLarenem mohl vyhrát víc než jeden mistrovský titul, ale okolnosti byly zkrátka proti.
Hamilton: Měli jsme na další titul, ale prostě to nevyšlo

Hamilton letošní šampionát jezdců už vzdal, během své kariéry u McLarenu tak získal ´jen´ titul v roce 2008. "Když jsem vyhrál šampionát, neměl jsem takové štěstí jako Sebastian (Vettel), abych měl dominantní auto i následující rok," cituje britského pilota Reuters.

"Určitě jsem velmi smutný, že jsme nedokázali vyhrát další šampionát. Myslím si, že jsme jako tým dost dobří na to, abychom to dokázali, a cítím, že jsem dost dobrý na to, abychom to dokázali. Z nějakého důvodu se to nepodařilo, ale nestěžuju si."

Letos ale pořád je o co bojovat. "Po zbytek roku se soustředím na pomoc týmu, aby vyhrál šampionát konstruktérů," pokračoval. "V jezdcích na vítězství ztrácíme až moc, realisticky vzato, řekl bych. Kdyby se nám to nějakým zázrakem podařilo, musel bych vzít svá slova zpět."

Na vítězství v konstruktérech McLaren čeká od roku 1998. Před pěti lety byl blízko, ale za špionáž byl tým z šampionátu diskvalifikován. "V roce 2007 jsme měli šanci, byla nám sebrána. Takže ano, mít ji znovu a odejít takhle na vrcholu, to by bylo fantastické," dodal.

Hamilton na konci roku odejde do Mercedesu, který se bude snažit pozvednout. Přiznal, že si o tomto svém rozhodnutí popovídal už i s Ronem Dennisem, další konverzace je čeká během víkendu v Abú Zabí.

Diskuze (54) Další článek: McLaren boj s Red Bullem nevzdává, auto bude vyvíjet až do Brazílie
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30