Hamilton měl problémy, Rosberg cítí hrozbu Ferrari

Jezdci Mercedesu obsadili v odpoledním tréninku na Velkou cenu Španělska první a třetí pozici, když nejrychlejší čas zajel Nico Rosberg. Rozdělil je druhý Kimi Räikkönen na ferrari.
Hamilton měl problémy, Rosberg cítí hrozbu Ferrari

Lewis Hamilton (4./3.)

Úřadující mistr světa, který v průběžném pořadí ztrácí na svého týmového kolegu 43 bodů, má za sebou náročný vstup do víkendu Velké ceny Španělska.

„Nebyl to pro mě jednoduchý den,“ řekl Hamilton. „Trápil jsem se s vyvážením vozu a hlavně odpoledne bylo velmi obtížné ovládat vůz. Ve svém rychlém kole jsem měl na trati velký provoz, takže časy na kolo nejsou příliš vypovídající.“

„Je ale jasné, že večer nás čeká spousta práce v nastavování vozu tak, aby mi seděl. Musíme si na to dnes sednout, projít data a jsem přesvědčen, že zítra dokážeme posunout věci vpřed.“

Nico Rosberg (3./1.)

Vedoucí muž průběžného pořadí byl nejrychlejší v odpoledním tréninku na okruhu v Barceloně, cítí však, že Ferrari bude Mercedesu ve Španělsku silným soupeřem.

„Je skvělé být zpátky v Evropě a zpátky ve Španělsku,“ řekl Rosberg. „Dnes to pro nás byl dobrý start. V delších i kratších stintech vypadaly naše časy dobře. Ve voze, který má několik nových dílů, se cítím velmi dobře a zdá se, že tyto komponenty dobře fungují.“

„Velmi silně na tomto okruhu vypadá také Ferrari, takže se těším na sobotní třetí trénink a kvalifikaci a uvidíme, jak si tam povedeme.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10