Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Při detailní analýze vozu Lewise Hamiltona odhalil Mercedes praskliny, které mohly ovlivnit výkonnost, proto dostane britský jezdec na předposlední závod nové šasi.
Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Hamilton nebyl spokojený se svými výkony v posledních Grand Prix a Mercedes také tušil, že je něco v nepořádku.

"Lewisovy výsledky v Abú Zabí nebyly takové, jaké jsme očekávali, hlavně ve srovnání s Nicem," potvrdil šéf týmu Ross Brawn Autosportu. "Nico odvedl v Abú Zabí skvělou práci, ale vrtalo nám hlavou, že chování Lewisova vozu neodpovídalo tomu, co jsme viděli u Nica."

Inženýři Mercedesu proto začali studovat Hamiltonův monopost a objevili dvě velké praskliny.

"Velmi detailně jsme se podívali na auto a zjistili jsme, že je celkem hodně poškozené, víc, než jsme si mysleli. Věděli jsme, že jsme měli pár výletů přes obrubníky a tak podobně, ale když jsme začali všechno sundávat, poškození se ukázalo jako významné. Je na takové úrovni, že to mohlo ovlivnit chování vozu."

Mercedes sice neví, kdy přesně se praskliny na voze objevily, ale závěr je jednoznačný, Hamilton dostane v Austinu nové šasi.

Další článek: Kovalainen je u Lotusu jen na výpomoc, v závodní sedačku doufá u Caterhamu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10