Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Při detailní analýze vozu Lewise Hamiltona odhalil Mercedes praskliny, které mohly ovlivnit výkonnost, proto dostane britský jezdec na předposlední závod nové šasi.
Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Hamilton nebyl spokojený se svými výkony v posledních Grand Prix a Mercedes také tušil, že je něco v nepořádku.

"Lewisovy výsledky v Abú Zabí nebyly takové, jaké jsme očekávali, hlavně ve srovnání s Nicem," potvrdil šéf týmu Ross Brawn Autosportu. "Nico odvedl v Abú Zabí skvělou práci, ale vrtalo nám hlavou, že chování Lewisova vozu neodpovídalo tomu, co jsme viděli u Nica."

Inženýři Mercedesu proto začali studovat Hamiltonův monopost a objevili dvě velké praskliny.

"Velmi detailně jsme se podívali na auto a zjistili jsme, že je celkem hodně poškozené, víc, než jsme si mysleli. Věděli jsme, že jsme měli pár výletů přes obrubníky a tak podobně, ale když jsme začali všechno sundávat, poškození se ukázalo jako významné. Je na takové úrovni, že to mohlo ovlivnit chování vozu."

Mercedes sice neví, kdy přesně se praskliny na voze objevily, ale závěr je jednoznačný, Hamilton dostane v Austinu nové šasi.

Diskuze (17) Další článek: Kovalainen je u Lotusu jen na výpomoc, v závodní sedačku doufá u Caterhamu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00