Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Při detailní analýze vozu Lewise Hamiltona odhalil Mercedes praskliny, které mohly ovlivnit výkonnost, proto dostane britský jezdec na předposlední závod nové šasi.
Hamilton měl poškozené šasi, v Austinu dostane nové

Hamilton nebyl spokojený se svými výkony v posledních Grand Prix a Mercedes také tušil, že je něco v nepořádku.

"Lewisovy výsledky v Abú Zabí nebyly takové, jaké jsme očekávali, hlavně ve srovnání s Nicem," potvrdil šéf týmu Ross Brawn Autosportu. "Nico odvedl v Abú Zabí skvělou práci, ale vrtalo nám hlavou, že chování Lewisova vozu neodpovídalo tomu, co jsme viděli u Nica."

Inženýři Mercedesu proto začali studovat Hamiltonův monopost a objevili dvě velké praskliny.

"Velmi detailně jsme se podívali na auto a zjistili jsme, že je celkem hodně poškozené, víc, než jsme si mysleli. Věděli jsme, že jsme měli pár výletů přes obrubníky a tak podobně, ale když jsme začali všechno sundávat, poškození se ukázalo jako významné. Je na takové úrovni, že to mohlo ovlivnit chování vozu."

Mercedes sice neví, kdy přesně se praskliny na voze objevily, ale závěr je jednoznačný, Hamilton dostane v Austinu nové šasi.

Další článek: Kovalainen je u Lotusu jen na výpomoc, v závodní sedačku doufá u Caterhamu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.