Hamilton měl během kvalifikace problém s brzdou

Lewis Hamilton byl sice nejrychlejší ve všech třech trénincích na Velkou cenu USA v Austinu, v kvalifikaci jej ale porazil jeho týmový kolega Nico Rosberg, který tak odstartuje z pole position.
Hamilton měl během kvalifikace problém s brzdou

Rosberg byl v kvalifikaci rychlejší o 376 tisícin a získal díky tomu svou letošní devátou pole position. Naposledy z první pozice přitom startoval ve Velké ceně Japonska.

„Byl to skvělý den, jsem velmi šťastný,” řekl Rosberg. „Bylo to docela obtížné, jelikož směr větru se neustále měnil. Dnes ráno byly podmínky odlišné, takže na trati se to neustále měnilo. Nakonec jsme ale našli výborné nastavení a máme skvělý vůz, takže jsem velmi spokojen. Na obou vozech jsme o tomto víkendu měli několik problémů, takže se to do zítra musíme pokusit vyřešit. Osobně si z toho starosti nedělám. Jsem přesvědčen, že tým odvede svou práci a já se budu jen zaměřovat na to, co mohu ovlivnit.”

Klepněte pro větší obrázek

S problémy se během kvalifikace potýkal naopak jeho týmový kolega, který tři závody před koncem vede průběžné pořadí šampionátu o 17 bodů. Hamilton po kvalifikaci přiznal, že měl problémy s brzdami.

„Nico dnes odvedl skvělou práci. Já se trápil s brzdami,” přiznal mistr světa z roku 2008. „Levá brzda měla neustále o nějakých 100°C nižší teplotu než pravá přední. Ať už jsem dělal cokoliv, neustále se blokovala. Možná i proto jsem ztratil tolik času.”

Hamilton se přitom obává, že by se problémy s brzdami mohly objevit i v závodě. „Když nepůjde opravit levá přední brzda, pak bude problém přetrvávat i v závodě. Plošky mohou vést k tvorbě puchýřů na pneumatice, takže se to dnes večer pokusíme opravit.”

Další článek: Force India zvažuje bojkot nedělního závodu