Hamilton: Málo jsme se soustředili na nastavení, v Sepangu to bude lepší

Lewis Hamilton přiznal, že se Mercedes nechal v australských volných trénincích rozptýlit testováním novinek, což ho stálo dobré nastavení vozu pro závod.
Hamilton: Málo jsme se soustředili na nastavení, v Sepangu to bude lepší

Stejně jako většina ostatních týmů měl Mercedes v Melbourne problémy s obutím. "Udělali jsme něco s pneumatikami, což udělalo auto nedotáčivější, ale když jsme nasadili nové pneumatiky, bohužel se to přehouplo moc na druhou stranu. Takže jsem z obrovské nedotáčivosti přešel do obrovské přetáčivosti," vysvětloval Hamilton.

Tomu se zřejmě dalo vyhnout, kdyby tým věnoval víc pozornosti hledání optimálního nastavení.

"V pátek jsme nestrávili moc času nastavováním vozu, protože jsme testovali hodně dílů, což asi nebyla ta správná cesta. Například tento víkend se určitě soustředíme na nastavení," ujistil britský pilot.

Přesto si na první víkend Hamilton nestěžuje, startoval třetí a dojel pátý, což při svém přestupu do Mercedesu neočekával. A takového výsledku dosáhl navzdory všem chybám, kterých se s týmem dopustil.

"Samozřejmě jsme mohli věci udělat mnohem lépe, ale byl to náš první společný závod. Je jedno, jak moc se na něj připravíte, na závod se nemůžete připravit dokonale. Dokud nezávodíte, nevíte, jak vám to společně půjde."

Hamilton je dokonce přesvědčený, že v kvalifikaci mohl soupeřit s Red Bullem. "Myslím, že kdybych vyjel stejně pozdě jako oni, mohl jsem se jejich času vyrovnat. Takže nemyslím, že by měli strašidelnou rychlost. Bylo to na osychající trati," připomněl.

Další článek: Marussia a Caterham jednaly o spojení v jeden tým

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00