Hamilton má radost z druhého místa, Verstappenovi nemohl konkurovat | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Hamilton má radost z druhého místa, Verstappenovi nemohl konkurovat

Lewis Hamilton po sprintovém závodě v rámci Velké ceny Číny formule 1 přiznal, že neměl šanci za sebou udržet Maxe Verstappena, který se nakonec radoval z vítězství před Hamiltonem a druhým jezdcem Red Bullu Sergiem Pérezem.

Sedminásobný mistr světa se po startu ujal vedení, když předjel z prvního místa startujícího Landa Norrise. Ještě před polovinou závodu se za jeho záda dostal Verstappen, který startoval čtvrtý. Hamilton svou chybou následně dovolil Verstappenovi přiblížit se a využít DRS k postupu na první místo.

„Jsem velmi, velmi šťastný a vděčný. Dnes jsme nemohli bojovat s red bully. Tohle je ale obrovský krok, velké zlepšení,“ neskrýval Hamilton radost po sprintu na okruhu v Šanghaji.

Do pátečního rozstřelu, který rozhoduje o pořadí na startu sprintu, zasáhl také déšť. „Myslím, že déšť nám pomohl. Závod byl těžký a kdybych byl hlouběji v poli, měl bych možná problémy se posunout vpřed. Ale během tohoto krátkého závodu jsem toho o voze hodně zjistil, takže se těším na zítra.“

Dosud nejlepším letošním výsledkem Mercedesu bylo páté místo George Russella v Bahrajnu, sám Hamilton byl zatím nejlépe sedmý.

„Stále nejsme tak rychlí na jedno kolo jako Ferrari a Red Bull, myslím, že je před námi také McLaren a možná i Aston (Martin). Jsme možná velmi blízko astonům, uvidíme odpoledne,“ dodává Hamilton před kvalifikaci, která se pojede odpoledne a která určí pořadí pro rošt nedělní velké ceny.

„Nepředpokládám, že budeme bojovat o první řadu. Naštěstí můžeme udělat nějaké úpravy, takže se nám snad podaří v následujících třech hodinách vylepšit vůz a budeme mít lepší kvalifikaci než v minulosti.“

Doporučujeme

Články odjinud