Hamilton má kvůli brzdám vrásky na čele, a to i po povedené Kanadě

Třetí muž v cíli dnešního závodu se stále necítí ve svém mercedesu stoprocentně dobře. Sžívání se s autem a řešení problémů zabere delší čas. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton má kvůli brzdám vrásky na čele, a to i po povedené Kanadě

Lewis Hamilton se dnes v Kanadě pral statečně. Oproti startovnímu roštu v cíli sice jednu pozici ztratil, nicméně chtělo by se říci, že i tak je třetí pozice nejspíše reálným maximem, kterého dnes britský závodník mohl dosáhnout. Hamilton si stále myslí, že z vozu ještě nedokáže vytáhnout všechno.

"Je to práce, která stále probíhá. Žádný lék jsme dosud nenašli. Od Barcelony, kde jsme byli ve velkém srabu, uběhlo hodně času. Od té doby jsme přišli na techniky, které nám pomohly, ale stále se musíme zlepšit v oblasti brzd. To je ostatně jeden z důvodů, proč nás Fernando neustále dojížděl. Byl neskutečně rychlý a je těžké ho udržet za sebou. Snažil jsem se ho pak držet, ale byl zkrátka příliš rychlý.

Mimo brzd nám potíže dělala pouze přilnavost, jinak bylo auto fantastické. Řekl bych, že ostatním klukům to takové problémy nedělalo. Fernando pomalé zatáčky projížděl vyšší rychlostí," popisoval Hamilton neduhy svého vozu.

Nico Rosberg odjel sice nenápadný, nicméně přesto solidní závod. Na fantastický výsledek z Monaka ovšem nenavázal a v cíli se zjevil na páté pozici. 

"Řekl bych, že páté místo dnes bylo v mém případě optimem. Přestože se mi problémy naprosto vyhýbaly, nedokázal jsem se držet soupeřů vpředu. Tým byl ve složité situaci při prvních pitstopech. Starosti nám dělávalo zahřívání tvrdší směsi, a tak jsme sáhli po měkčí, abychom si udrželi pozici před Webberem a Alonsem. Zpětně ale můžeme říct, že opačná strategie by asi byla lepší, protože bych mohl absolvovat delší druhý stint.

Získal jsem slušný počet bodů a víme, v jakých oblastech se můžeme zrychlovat. V porovnání s pozicí, v jaké jsme byli před měsícem, se nám podařilo se trochu zlepšit. Je super, že se Lewis opět dostal na pódium. Jdeme správným směrem a už se těšíme na Silverstone, kam nás přijdou podpořit kolegové z Brackley a Brixworthu," řekl Rosberg.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávku měl Button

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.