Hamilton lituje chyby, veří, že mohl vyhrát

Lewis Hamilton lituje svého smyku, je totiž přesvědčen, že jej stál vítězství ve Velké ceně Brazílie. Nico Rosberg je naopak nadšený z kroku správným směrem.
Hamilton lituje chyby, veří, že mohl vyhrát

Předposlední závod sezóny přinesl napínavý souboj o vítězství. Rosberg po startu udržel vedení, Hamilton však na konci druhého stintu zatlačil, aby se pokusil Němce při druhé sérii zastávek v boxech předstihnout.

V zatáčce Descida do Lago ale vyjel z trati a dostal smyk, čímž ztratil cenné sekundy a zůstal na druhé pozici. Svou ztrátu sice během zbývajících kol stáhl a v závěru na Rosberga vyvíjel tlak, k útoku se už však nedostal.

„Myslím, že mě to nakonec stálo vítězství,“ řekl v cíli Hamilton. „Do té chvíle v tom kole jsem byl mnohem rychlejší, když Nico zajel do boxů, byl jsem o sekundu rychlejší. Říkal jsem si, že na konci toho kola zajedu do boxů, v dalším kole už v mých pneumatikách nezbývalo nic.“

„Nakonec jsem ale zablokoval zadní kola v nájezdu do čtvrté zatáčky a roztočil jsem se, o tomto víkendu se mi to stalo už podruhé, čistě moje chyba.“

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg se dočkal prvního vítězství od červencové Velké ceny Německa, zastavil tak Hamiltonovu šňůru pěti vítězství a snížil svou ztrátu před finále sezóny v Abú Zabí na 17 bodů.

„V Austinu pro mě neděle byla těžká a bylo pro mě důležité, abych se zlepšil,“ řekl Rosberg. „V tom závodě jsem neodvedl dost dobrou práci. Dnes se mi to povedlo. Z toho mám radost, poučil jsem se z Austinu a zajel lépe, takže to je dobrý krok správným směrem.“

„Byl to skvělý závod s Lewisem těsně za mnou, musel jsem zajistit, abych měl za sebou takovou mezeru, aby neměl šanci zaútočit, ne jako v Austinu, to bylo dobré.“

I přes dvojité body v Abú Zabí Hamiltonovi bude stačit další druhé místo za vítězným Rosbergem, aby se stal letošním mistrem světa.

Další článek: Vettel: Doufal jsem ve čtvrté místo

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10