Hamilton: Kontakt s Maldonadem nebyl závodní incident!

Lewis Hamilton je i nadále přesvědčen, že jeho kontakt s Pastorem Maldonadem nebyl pouhým závodní incidentem a s udělením penalizace venezuelskému jezdci souhlasí.
Hamilton: Kontakt s Maldonadem nebyl závodní incident!

Během včerejší kvalifikace došlo na konci Q2 ke kontaktu mezi jezdcem McLarenu Hamiltonem a pilotem Williamsu Maldonadem. Brit byl právě v posledním sektoru svého velmi rychlého kola, když se dostal do kolony pomaleji jedoucích vozů. V šikaně Bus Stop předjel venezuelského soupeře, při čemž však došlo k drobnému kontaktu mezi oběma jezdci, a s malým zdržením dojel do cíle.

Za cílovou čarou ho ale čekalo nemilé překvapení, neboť zde došlo k dalšímu kontaktu mezi oběma jezdci. Názory na tento incident se samozřejmě různí. Komisaři tedy celou událost prošetřili a nakonec Maldonadovi udělili penalizaci pěti míst na startu do Velké ceny Belgie za způsobení nehody, které se dalo předejít, Hamilton byl jen napomenut.

Pilot McLarenu vidí celou situaci následovně: "Nebyl to závodní incident. V poslední zatáčce jsem se domníval, že ty kluky musím předjet, a asi tam došlo k nějakému kontaktu, nevím. Možná byl kvůli tomu naštvaný, nebo nebyl. Třeba mi to chtěl jen oplatit. Opravdu netuším. Zatím jsem s ním nemluvil, takže nevím, co se z jeho úhlu pohledu stalo."

Diskuze (114) Další článek: GP Belgie 2011 - sobota
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00